تبلیغات
shaghayegh sorkh - ماحصل مشارکت ارتجاع و استکبار
shaghayegh sorkh
دلا غافل زسبحانی چه حاصل - اسیر نفس شیطانی چه حاصل

وقتی مرتجعین عرب و غیر عرب همچون اردوغان آمریکایی پرچمدار مبارزه با مردم سوریه و حکومت آن می شوند چه انتظاری است که فیلم ساز اسراییلی فیلمی بر ضد پیامبر عظیم الشان اسلام نسازد ؟!


یریدون لیطفئوا نور الله بأفواههم والله متم نوره ولو كره الكافرون

اما ما امید واریم همانگونه مردم شریف لیبی و مصر بر ضد جنایت کاران قیام کردند، مردم ترکیه و سایر بلاد هم بر ضد این دژخیمان و مستکبران قیام کنند و پرونده ایشان را در هم بپیچند.البته همواره باید هشیار بود که قیام های مردمی به نام گروهگ های تروریستی رقم نخورد و همیشه مراقبت از دسیسه های شیطانی امری عقلانی و لازم است.سفیر آمریکا در لیبی کشته شد

کریستوفر استیونز سفیر ایالات متحده آمریکا در لیبی، در بنغازی در شرق لیبی کشته شده است. این اتفاق ناشی از خشم مردم شمال آفریقا از توهین به پیامبر اسلام در یک فیلم آمریکایی است.

منابع خبری از قتل سفیر آمریکا در کشور لیبی در نتیجه خشم مردم از توهین به پیامبر اسلام در یک فیلم آمریکایی خبر می‌دهند.

 به گزارش «تابناک»، منابع رسمی لیبی به رویترز گفته‌اند که سفیر و سه کارمند آمریکایی در حمله‌ای راکتی کشته شده‌اند. یک کارمند سفارت ایالات متحده در لیبی که در این باره مورد سئوال قرار گرفته، در پاسخ گفته است: "ما در این مورد اطلاع خاصی نداریم". اما گفته است که سفارت آمریکا، مرگ یک نفر را تائید می‌کند.

یک مقام در دولت لیبی گفته‌ است که پس از این که تظاهرکنندگان خشمگین به کنسولگری آمریکا حمله کرده و دست به تیراندازی زده و یک کارمند آن را کشته‌اند، سفیر در راه مکانی امن بوده است. وی گفت که سفیر و سه کارمند دیگر زمانی کشته شده‌اند که افراد مسلح یک راکت به سمت خودروی آنها شلیک کردند. سفارت آمریکا یک هواپیمای نظامی اعزام کرده است تا جنازه این افراد به تریپولی و سپس ایالات متحده منتقل شود. کریستوفر استیونز سفیر آمریکا در زمان تسلیم استوارنامه
 خود به مصطفی عبدالجلیل رئیس شورای انتقالی لیبی


وزارت خارجه امریکا هنوز این خبر را نه تائید و نه رد نکرده‌ است. محل دیپلماتیک ایالات متحده در شرق لیبی بعد از درگیری‌های خشونت‌بار تخلیه شده بود و افراد خشمگین بعد از حمله به ساختمان آن، آن را به آتش کشیدند.خشونت‌ها بخشی از اعتراضات علیه یک فیلم آماتور آمریکایی است که نسبت به پیامبر اکرم (ص)، توهین‌آمیز دانسته شده است. حوادث مشابهی در قاهره پایتخت مصر نیز به وقوع پیوسته است. در قاهره افراد مسلح از دیوار سفارت آمریکا بالا رفته و پرچم این کشور را پایین کشیده و آتش زدند.فیلم مورد بحث توسط یک گروه مستقر در آمریکا تولید شده است که شامل تری جونز کشیش آمریکایی است که توهین وی به قران در گذشته باعث اعتراضات شدیدی شد. در سالگرد حمله یازده سپتامبر، این کشیش آمریکایی، ویدئویی را در تبلیغ فیلم فوق منتشر کرده است.

در تظاهرات در مقابل سفارت آمریکا حدود دو هزار نفر شرکت داشته‌اند و خواستار ممنوعیت فیلم و عذرخواهی آمریکا شده و خواستار اقدام محمد مرسی رئیس‌جمهور مصر در این مورد شده‌اند.

سفارت آمریکا در قاهره در بیانیه‌ای "تلاش مستمر عده‌ای گمراه برای توهین به احساسات مسلمانان" را محکوم کرده است. احمد بن حلی معاون دبیر کل اتحادیه عرب نیز این فیلم را محکوم کرده است.


خدا به داد ملت شریف ترکیه برسد

هر دم از این باغ بری می رسد!؟

چندی پیش مطلبی رو در وبلاگ قرار دادم که عنوانش باد از کدوم طرف میاد و در آن به رفتار متناقص ودمدمی مزاج بودن این چلغوز بی محتوا اشاره کردم که با این مطلبی که در ذیل آورده می شود، دقیقا" این نکته به اثبات می رسد که پر رو خان ( اردوغان) قید همه چیز رو زده و برای به قدرت منطقه تبدیل شدن به هر چیزی دست دراز می کند.

آخه مردک تو راه امام حسین ع را شناخته ای که چنین گستاخانه و بی شرمانه جانیان طرفدار غرب و هوسبازان قدرت و دلار و اسلحه اسرائیلی را با شهدای مقدس کربلا مقایسه می کنی؟

آیا مرام سالار و سرور شهیدان دست بیعت دادن به امثال ملک عبد الطاغوت و اوباما و دیوید کامرون بوده است که تو نفهم روزگار اینچنین نظریه پردازی می نمایی ؟

آیا تو غیر از سیاست بازی و آلت دست سیاست مداران کار دیگری بلدی که از آن راه به حقایق دین و راه شهدا اندیشیده باشی؟

و در این وانفسای رفتار پر رو خان من نگران ملت شریف ترکیه هستم که با این دیوانه بازی ها روزگارشان رفته رفته تلخ می گردد و دیری نخواهد پایید که مشکلات سوریه به مردم این کشور هم سرایت کند.اردوغان : حادثه کربلا در سوریه در حال تکرار است!

dphrs0l94eqh0d0l8t96.jpg

این روز‌ها، رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه، حال و روز خوشی ندارد؛ روز پنجشنبه اردوغان با عصبانیت مواضعی علیه افراد و شخصیت های مختلف داخلی و خارجی گرفت . روز گذشته اردوغان فقط عصبانی بود ، اما امروز ، یعنی روز جمعه حرف های محیر العقولی را بر زبان رانده است که دیگر باید اساسا تعجب کرد!

روز پنجشنبه اردوغان با عصبانیت مواضعی علیه افراد و شخصیت های مختلف داخلی و خارجی گرفت و هر یک را به گونه گون متهم یا تهدید کرد. در همان روز در مطلبی با عنوان حال اردوغان خوب نیست، دلایل عصبانیت اردوغان را نوشتیم ، اما روز گذشته اردوغان فقط عصبانی بود ، اما امروز ، یعنی روز جمعه حرف های محیر العقولی را بر زبان رانده است که دیگر باید اساسا تعجب کرد.

به گزارش «تابناک» ، اردوغان در سخنرانی روز جمعه خود ، آنچه را که در سوریه در حال اتفاق افتادن است را به حادثه کربلا تشبیه کرده است و نوشته است کشتن غیر نظامیان در سوریه همانند کشتار اهل بیت پیامبر عظیم الشان اسلام در کربلا است .

وی که در نشست : بهار عربی و صلح خاورمیانه ؛ از چشم انداز مسلمانان و مسیحیان ، سخنرانی می کرد افزود حادثه کربلا ، حادثه ای درد آور و فراموش ناشدنی است و همه ما باید از آن درس بگیریم . وی سپس حوادث سوریه را به حادثه کربلا شبیه دانست .

نخست وزیر ترکیه یا واقعا نمی داند در کربلا نبرد و شهادت ، آل الله برای چه بود یا خود را به ندانستن زده است . آنچه در کربلا اتفاق افتد نبرد بین حق مطلق به رهبری امام معصوم و فرزند امیر المومنین علی (ع) با باطل مطلق به رهبری یزید و پیروانش بود .

آنچه که در کربلا امام معصوم می خواست ، اصلاح امت جدش رسول خدا بود و نه فساد و طغیان گری .

آقای نخست وزیر احتمالا خود را به ندانستن زده است و گرنه می داند که اهل بیت رسول خدا ، با استناد به قران و سیره رسول اکرم ، خواستار جلوگیری از انحراف در دین خدا بودند .

وی گویا نمی داند که امام حسین (ع) تا دقایق واپسین نیز یزیدیان را امر به معروف می کرد و خواستار بازگشت آنان به دین خدا بود .

نخست وزیر که اکنون به هر کسی می شورد گویا نمی داند ، قصد فسادی که اکنون در سوریه توسط نیروهای تروریستی که از سوی همان ترکیه و عربستان و قطر و آمریکا به وجود آمده است ، همانی است که امام حسین به خاطر آن تا سر حد شهادت خود و خانواده اش جنگید.

جناب نخست وزیر اشتباه کرده اند . آنچه کربلا و عاشورا را ماندگار کرده است نه کشتار و به شهادت رساندن اهل بیت صرف ، بلکه ایستادگی بر اصلاح و جلوگیری از انحراف در دین خدا بود.

حال اردوغان با تفسیری اشتباه از حادثه عاشورا و مقایسه آن با حوادث سوریه از یک سو می کوشد عظمت حادثه کربلا را کم رنگ کند و از طرفی هم دوستان تروریست خود در سوریه را بالا بکشد و در نهایت هم بتواند احساسات علویان را بر انگیزاند .
 
آقای نخست وزیر این روز ها عصبانی است و به هر خاشاکی چنگ می زند تا غرق نشود. آیا با جعل تفسیر هم می توان خود را نجات داد ؟نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 22 شهریور 1391 توسط جاوید س
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


شرکت فنی مهندسی آب سازه ابرار