تبلیغات
shaghayegh sorkh - اردوغان به فضا می رود
shaghayegh sorkh
دلا غافل زسبحانی چه حاصل - اسیر نفس شیطانی چه حاصل

dphrs0l94eqh0d0l8t96.jpg

رفتارهای عجیب اردوغان و داود اغلو ادامه دارد
دولت اردوغان در ادامه کارهای شگفت‌انگیز خود در مورد سوریه، شب گذشته، یک هواپیمای مسافربری سوری را در مسیر مسکو به دمشق با تهدید جنگنده‌های f-۱۶ وادار به فرود در ترکیه کرد، قطعات تجهیزات مخابراتی موجود در بخش بار هواپیما را مصادره کرد و سپس به زور از خدمه آن امضا گرفت که در ترکیه فرود اضطراری کرده‌اند.
کد خبر: ۲۷۸۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۹

با وادار کردن یک هواپیمای سوری به فرود اجباری در ترکیه، تنش بین دولت اردوغان از یک سو و روسیه و سوریه از سوی دیگر، وارد مرحله تازه‌ای شد.

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه حریت ترکیه و رسانه‌های روسیه، ساعت ۶.‌۳۰ دیروز عصر به وقت محلی، جنگنده‌های نیروی هوایی ترکیه، یک فروند هواپیمای مسافربری A-۳۲۰ سوریه را که با ۳۷ سرنشین و از جمله هفده تبعه روسیه از مسکو رهسپار دمشق بود، وادار کردند که در ترکیه به زمین بنشیند.

بنا بر این گزارش، شیوه رفتار ترکیه در مورد مسافران و از جمله اطلاع ندادن وجود افراد روسی در هواپیما به سفارت روسیه و عدم امکان دسترسی کنسولی به آن‌ها و به خطر انداختن جان شهروندان روسیه، خشم مقامات این کشور را برانگیخته و البته در واکنش به همین خبر اعلام شده است که پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، سفر خود به ترکیه را تا مدت نامشخصی به تعویق انداخته است.

اما در حالی که سفارت روسیه، دیپلمات‌های خود و کادر پزشکی را برای دسترسی به اتباع خود به فرودگاه فرستاده است، مقامات ترک با شکستن قوانین کنسولی ۱۹۶۳ از دسترسی روس‌ها به اتباع خود جلوگیری کرده‌اند. کار‌شناسان روس بر این باورند که این اقدام بی‌سابقه ترکیه بدون هماهنگی با دوستان غربی آن رخ نداده است.

در این باره باید گفت، در حالی که مقامات ترکیه تلاش دارند، کار خود را با احتمال وجود سلاح در هواپیما توجیه کنند، مقامات روسیه این احتمال را به شدت تکذیب می‌کنند.

محمود سعید، وزیر حمل و نقل سوریه، اقدام ترکیه در قبال هواپیمای سوری را دزدی هوایی نامیده و از شکایت این کشور به ایکائو و سازمان‌های عربی خبر داده است.

این گزارش در ادامه آورده است که پس از ساعت‌ها، به هواپیما اجازه داد شد که به راه خود ادامه دهد. مقامات ترکیه بخشی پذیرفته‌اند که بخشی از بار هواپیما را مصادره کرده‌اند. در حالی که مقامات در مورد ماهیت اقلام مصادره شده سکوت کرده‌اند، بعضی رسانه‌های ترکیه اعلام کرده‌اند که این اقلام، قطعات تجهیزات مخابراتی بوده است.

در حالی که مقامات ترک مدعی هستند این کار غیرطبیعی را به دلیل احتمال وجود سلاح در این هواپیما انجام داده‌اند، مشخصات هواپیمای مورد اشاره به گونه‌ای است که درستی ادعای ترکیه از شانس کمی برخوردار است.


روزنامه حریت و راشاتودی به نقل از مسافرین هواپیما خبر داده‌اند که نیروهای ترکیه با ضرب و شتم چهار سرنشین و از جمله دو نفر از خدمه هواپیما، آنها را مجبور کرده‌اند اوراقی را امضا کنند که در آنها ادعا شده، هواپیمای مسافری بدون دخالت جنگنده‌های ترکیه و بنا به خواست خود، فرود اضطراری انجام داده است.نوشته شده در تاريخ پنجشنبه 20 مهر 1391 توسط جاوید س
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


شرکت فنی مهندسی آب سازه ابرار