تبلیغات
shaghayegh sorkh - از رفاقت تا خیانت
shaghayegh sorkh
دلا غافل زسبحانی چه حاصل - اسیر نفس شیطانی چه حاصل

رفتار دگرگون شده اردوغان و بروز دادن نیات درونی اش از زبان تصاویربدون شرح


به جای آتش افروزی اول فکری به حال مملکت خودت بکن


در پس پرده با شیطان بزرگ


آغاز عوام فریبی

اردوغان که در جریان کنفرانس حزبی عدالت و توسعه در ترکیه، توسط خالد مشعل فلسطینی رهبر جهان اسلام معرفی شده، در حاشیه همین کنفرانس، خواننده زن ترک را بوسید.

o55f4a8go9oooqw1fs3f معاشقه رهبر مسلمان با خواننده زن ! + عکس

فان مهر: به گزارش سایت اوباما؛ رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه و رهبر حزب عدالت و توسعه در کنفرانس حزبی اخیر خود که با حضور خالد مشعل و برخی شخصیت‌های خارجی برگزار شد، شدیداً ایران را مورد حملات لفظی خود قرار داد.

خالد مشعل از اعضای ارشد حماس که به واسطه حمایت‌های ایران به یک حزب سیاسی در فلسطین تبدیل شده است، در جریان این کنفرانس عنوان کرد: اردوغان نه یک رهبر ترکی بلکه از رهبران جهان اسلام است!

در تصویری که از حاشیه این کنفرانس حزبی گرفته شده، اردوغان در حال بوسیدن خواننده زن ترک در برابر مسلمانان ترکیه است که به همین خاطر، می‌توان به مشعل به خاطر این نامگذاری‌ تبریک گفت.

حال و روز کسی که دم از مقایسه آشوب گران سوری با اصحاب و یاران با وفای امام حسین ع را دارد

ناز نکن دیگه


صحبت های در گوشی


دوران دل و قلوه ستاندن


و پشت پرده ای دیگر


حمایت از سر دسته تروریست های عراق


و باز هم ...


نوبت حرف من تمام شده موقع عمل داره میرسه

جناب مرسی بهوش باش
جناب رحیمی شما چرا ؟!
این بابا تا با اوباما و سران اسرائیل رفیقه، به سایرین خیانت خواهد کردمشعل : اینقده این اردوغان خوبه که نگو ...
مرد حسابی آخه مثلا" تو داری با رژیم اشغالگر قدس مبارزه می کنی
چرا به این زودی فریب این فتنه گر رو خوردی؟!

روزنامه «آقشام» ترکیه خبر داد:
پس از حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به کشتی مرمره ترکیه که قصد شکستن محاصره نوار غزه را داشت، دولت رجب طیب اردوغان تلاش کرد چهره‌ای اسراییل ستیز از خود در منطقه و کشورهای اسلامی به نمایش بگذارد. اما در عمل ..
یک روزنامه ترکیه‌ای سطح روابط تجاری دولت رجب طیب اردوغان را با رژیم صهیونیستی بالاترین سطح تبادلات تجاری طی سال‌های گذشته ارزیابی کرد.

به گزارش سرویس بین الملل بی باک، پس از حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به کشتی مرمره ترکیه که قصد شکستن محاصره نوار غزه را داشت، دولت رجب طیب اردوغان تلاش کرد چهره‌ای اسراییل ستیز از خود در منطقه و کشورهای اسلامی به نمایش بگذارد. اما در عمل دولت اردوغان از سطح روابط اقتصادی خود با اسرائیل نکاست و بلکه سطح روابط تجاری این كشور را با رژیم صهیونیستی به بالاترین حد افزایش داد.

روزنامه «آقشام» چاپ آنکارا در این باره نوشت اکنون آتش تنش میان تركیه و اسرائیل فروکش کرده است و اکنون آنکارا و تل‌ آویو بی سابقه‌ترین سطح روابط تجاری دوجانبه را طی پنج سال گذشته ثبت کرده‌اند.

به نوشته این روزنامه سطح تبادلات تجاری ترکیه و اسرائیل با افزایش 20  در سال 2011 ، به رقمی بالغ بر 17،2 میلیارد دلار رسیده است که این رقم  در مقایسه با سال 2010 كه  بالغ بر 8،1 میلیارد دلار بود به دو برابر رسیده است.

بر پایه این گزارش، میزان صادرات اسرائیل به تركیه ترکیه نیز در سال 2011 ، 40 درصد افزایش یافت. بر این اساس، میزان 31،1 میلیارد دلار صادرات این رژیم به تركیه ، طی سال 2011 به رقمی بالغ بر 86،1 میلیارد دلار افزایش یافت.

ناظران عرب بر این باورند كه جنجال رسانه ای اردوغان در اخراج سفیر اسراییل از تركیه به سبب خودداری رژیم صهیونیستی از عذرخواهی از كشتار فعالان صلح ترك در ناوگان آزادی اقدامی تبلیغاتی  و همسو با افزایش احساسات ضد صهیونیستی در منطقه است و هدف از آن پنهان نگاه داشتن رابطه راهبردی تركیه با رژیم صهیونیستی است.

آره همون جوری پشتت رو بکن به من تا کسی بو نبره اینا نیرنگه


راستی یه موقع کلاه خودمو باد نبره


بعد از اسد یقه کی رو بچسبم؟؟؟؟

یه بار دیگه هم دست بده تا مطمءن باشم تنهام نمیذاری


تو هم قول بده تا قول ها دو قبضه بشه و مطمئن باشم که تنهام نمیذارین


بریدن کیک به سلامتی ارتجاع عرب

نازی عزیزم دهنتو باز کن ...

در حاشیه نشست وزرای خارجه كشورهای عربی به میزبانی ترکیه در استانبول،اردوغان در دهان وزیر امورخارجه عربستان سعودالفیصل كیك می گذارد.


انگور شراب شده


یدالله حبیبی
  

ترکیه مسیری را در سیاست داخلی و منطقه‌ای خود در پیش گرفته تا بتواند به یکی از بازیگران اصلی در منطقه خاورمیانه تبدیل شود. شاید بتوان سیاست در ترکیه را در شرایط فعلی به دو دوره قبل از اردوغان (نگاه سنتی) و بعد از اردوغان (نگاه مدرن) تقسیم کرد. ترکیه پس از اردوغان فعالانه وارد مناقشات منطقه‌ای شده و از خود چهره‌ای ساخته تا به غرب نشان دهد سیر حوادث در منطقه باید از مسیر این کشور بگذرد.
 

البته اگر چنین ماموریتی را از طرف غربیان نداشته باشد اما برای این منظور گویا بعضی واقعیات را که با منافع درازمدت این کشور اسلامی در تضاد هست رعایت نمی‌کند به نظر می‌رسد ترکیه تنها منافع حال حاضر خود را مدنظر قرار می‌دهد و به سوء برداشت مسلمانان و جهان عرب از مواضع خود که می‌تواند عامل بالقوه‌ای برای مخدوش شدن چهره مثبت ترکیه نزد مردم آن کشورها شود توجهی ندارد.


از دیدگاه مردم منطقه و خاصه ایران ترکیه یک کشور اسلامی با قدمت طولانی است و خدمات زیادی را به اسلام کرده است و در شرایط فعلی که مردم ترکیه به حزب عدالت و توسعه با رویکرد اسلامگرایی رو آورده‌اند انتظار دارند سیاست خارجی ترکیه در جهت دفاع از اسلام و مسلمین باشد در حالی که همگرایی با غرب در ایجاد چالش‌های منطقه‌ای نگران‌کننده است

 

بر همه سیاستمداران آشنا به شرایط منطقه مبرهن است که سیاست غرب در عراق، مصر، یمن و کشورهایی که در حال رهایی از نظام‌های دیکتاتوری هستند توسعه هژمونی و بازتعریف حضور ریاکارانه است جای بسی تعجب است که اسلامگرایان ترک همسو باآنان عملکرده و آزردگی جهان اسلام را با دستاوردهای مقطعی و زودگذر معاوضه می‌کنند این مسئله نشان می‌دهد که ترکیه در تدوین یک استراتژی در سیاست خارجی خود ناتوان است.


برای کشور و سرزمینی همانند ترکیه زیبنده نیست که پشت سر سایر بازیگران منطقه قرار گرفته و از هویت و وظیفه ذاتی خود غافل باشد.   نمونه بارز این اشتباه فاحش ترک‌ها راهبرد آنان در قبال کشور همسایه خود سوریه است سوریه صرف‌نظر از مسائل داخلی خود که درصدد اصلاح آن است و در این باره باید مردم آن کشور تصمیم بگیرند این افتخار را در پیشانی خود ثبت کرده که همواره در خط مقدم مبارزه و مقاومت با صهیونیزم حضور داشته و هزینه‌های زیادی را پرداخت کرده


و هنوز بخشی از سرزمین این کشور در اشغال صهیونیست‌هاست افتخاری که هیچکاه ترک‌ها از آن برخوردار نبودند و همدردی نمادین رجب طیب اردوغان از مردم فلسطین و راه‌اندازی کاروان آزادی نشان می‌دهد که حزب عدالت از سرمایه‌های غنی اسلامی برخور‌دار نیست و مواضع اصولی در این باره ندارد و از راه و روش استاد خود فاصله گرفته است آقای علی‌کالی‌راد پژوهشگر دانشگاه آنکارا درباره دلیل این عدم پیروی می‌گوید: حزب عدالت یک حزب ایدئولوژیک نیست و مفسران ترک هم بر این امر تاکید دارند.

 

در حالی که احزاب اسلامگرای اربکان همگی ایدئولوژیک بودند. در واقع در جریان اسلامگرایی در ترکیه دست‌کم سه رویکرد قابل اشاره است:

 

1. رویکردی که معتقد است باید با قبضه کردن نهاد دولت و نظام سیاسی در جهت اسلامی کردن کشور گام برداشت. جریان اربکان براین باور بود که برای اسلامی کردن ترکیه لاجرم باید دولت را در دست گرفت. (پروژه اسلامی کردن از بالا) .


2. گروهی دیگر معتقدند که باید در سطح جامعه این پروژه اسلامی‌سازی را پیش برد که نماینده این رویکرد فتح‌الله گولن است. (پروژه اسلامی کردن از پایین) .


3. حزب عدالت و توسعه دارای رویکرد خاص خود است. این حزب به دنبال تعریف ایدئولوژیک خود نیست بلکه می‌گوید ما صرفا «خدمت‌گزار» هستیم. دولت خدمتگزار در این‌جا به معنای صرف نظر کردن از تاکید بر جنبه‌های ایدئولوژیک و روی آوردن به یک نوع عمل‌گرایی است.  آنچه این رویکرد حزب عدالت را تقویت می‌کند گفته استاد او نجم‌الدین اربکان نخستین نخست‌وزیر اسلامگراى ترکیه است که تنها یک سال نخست‌وزیر بود و در سال ۱۹۹۷ با فشار ارتش ترکیه مجبور شد از مقام خود کناره گیرى کند.

 

وی در آن یکسال هم میراثی گرانبها از خود برجای گذاشت و گزافه نیست بگوییم او بود که راه را بر اسلامگرایان و اعتماد مردم ترکیه به آنها را در سال‌های بعد هموار کرد. اربکان درباره شگردش می‌گوید: اردوغان شاگرد مردودی است که از در پشت مدرسه گریخته است و در مصاحبه‌ای که با نشریه «الشرق الاوسط» داشته درباره دولت حزب اردوغان این‌گونه اظهارنظرکرده است:


«من ازکردار ورفتارومسیری که در آن حرکت می‌کند راضی نیستم ما از او گله داریم زیرا ملت ترک را به سوی مشکلات بزرک سوق می‌دهد ما از وابستگی او به صهیونیست‌ها و مشارکت او با آنان در برخی از برنامه‌ها ناراضی هستیم چرا «طیب اردوغان» نظامیان ترکیه را در چارچوپ نیروهای سازمان ملل متحد به لبنان می‌فرستد تا حزب‌الله را خلع سلاح کنند؟


و آنچه این روزها با عمل اردوغان وحزبش تایید می‌شود و نیازی به بیان ندارد گفته «مرتضی پویا» از فعالان عرصه سیاست و رسانه پاکستان، چهره شناخته شده‌ حوزه تحلیل مسائل سیاسی منطقه‌ای و جهانی، از قول اربکان درباره اردوغان است. که اردوغان انگوری است که شراب شده است. توصیه ما به آقای اردوغان این است تادیر نشده راه رفته را برگردد و شجاعانه در صف دفاع ازمردم سوریه در مقابل صهیونیزم و غرب تمامت خواه و کیان اسلامی برآید که صحنه کارزار آن امروز سرزمین شام است


و نزاع وکشمکش برای سوریه نیست که بر سر سوریه است و دست آخر این‌که دولت سوریه این سفارش تحلیلگر ترک را نصب العین خود قرار دهد:  روزنامه «تودی زمان» ترکیه به نقل از تحلیلگر خود ابراز عقیده کرد آنکارا درباره تحولات سوریه تمام کارت‌هایش را بازی کرده است که همگی بی‌نتیجه بوده و حالا وقت آن رسیده است که در سیاست‌هایش تجدیدنظر کند. والسلامو حقیقت امر:


نوشته شده در تاريخ سه شنبه 25 مهر 1391 توسط جاوید س
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


شرکت فنی مهندسی آب سازه ابرار