تبلیغات
shaghayegh sorkh - زدی ضربتی ضربتی نوش کن
shaghayegh sorkh
دلا غافل زسبحانی چه حاصل - اسیر نفس شیطانی چه حاصل

ربنا افرغ علینا صبرا

 

 و ثبت اقدامنا

 

و انصرنا علی القوم الکافرینپروردگارا‌، به ما صبر و شکیبایی عنایت کن و در راه خودت

ثابت قدم بدار و بر کفار پیروزی بخشمبارزین و شهادت طلبان، ظفر نزدیک است

واكنش غافلگیركننده مقاومت به حمله صهیونیست‌ها با شلیك موشك‌های فجر به قلب تل‌آویو

 اسرائیل درخواست آتش‌بس فوری كرد
دور جدید حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه كه روز گذشته و با ترور فرمانده مركزی گردان‌های عزالدین قسام به صورت جدی كلید خورد، بر خلاف دور گذشته حملات به قطعه فلسطینی، واكنش غافلگیركننده گروه‌های مقاومت فلسطینی را به دنبال داشت به نحوی كه بلافاصله، شهر مركزی تل آویو حملات متقابلی را از سوی این گروه‌های فلسطینی تجربه كرد تا مسئولین این رژیم را وادار به درخواست برای برقراری آتش بس فوری با میانجیگیری كشورهای اروپایی و مصر كند.

به گزارش رجانیوز، عصر روز گذشته (چهارشنبه) جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با حمله به اتومبیل «احمد الجعبری»، فرمانده مرکزی گردان‌های عزالدین قسام را به شهادت رساندند. این در حالی بود كه همزمان تلویزیون رژیم‌صهیونیستی در خبری فوری شهادت « احمد الجعبری» را تائید و «افیخای ادرعی»، سخنگوی رژیم صهیونیستی نیز این ترور را سرآغاز برنامه جدید اسرائیل برای کشتن رهبران مقاومت فلسطین خوانده و از آغاز عملیات همه‌جانبه علیه گروه‌های مقاومت در نوار غزه تحت عنوان عملیات «ستون ابری» و حرکت نیروی زمینی این رژیم به سمت مرزهای نوار غزه خبر داد.

اما بر خلاف دوره گذشته حملات به نواز غزه و جنگ 22 روزه، گروه‌های مقاومت اینبار با دست پر به مقابله با حملات اسرائیل رفتند، تقابلی كه شگفتی ساكنان سرزمین‌های اشغالی و خصوصا تل‌آویو را به دنبال داشت.

ساعاتی پس از ترور فرمانده‌ گردان‌های قسام، مبارزان فلسطینی تهدید کرده‌اند که در پاسخ به این شهادت، سرزمین‌های اشغالی را برای صهیونیست‌ها به «جهنم» تبدیل می‌کنند. «فوزی برهوم»، سخنگوی حماس در همین زمینه اعلام كرد اگرچه شروع جنگ در نوار غزه با اسرائیل بود اما پایان آن دیگر بدست اسرائیل نخواهد بود. پس از این تهدیدات گروه‌های مقاومت فلسطین موفق شدند به پایگاه نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی موسوم به 'حتسریم'، واقع در جنوب سرزمین‌های اشغالی حمله موشکی کنند.

این در حالی بود كه همزمان شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی از اصابت موشک گروه‌های مقاومت به یک ناو جنگی رژیم صهیونیستی در سواحل غزه خبر داد. ارتش رژیم صهیونیستی نیز با تایید این خبر اعلام كرد در این حمله یک نظامی اسرائیلی کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.حملات موشکی هدفمند نیروهای مقاومت فلسطین محل سکونت 'آوی دیختر'، عضو کمیته امنیت داخلی رژیم صهیونیستی را نیز هدف گرفت كه دیختر از این حمله جان سالم به در برده است.
به دنبال گسترش حملات غافلگیركننده موشكی مقاومت به سرزمین‌های اشغالی، مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی در ساعات پایانی چهارشنبه شب از شهرک‌نشینان صهیونیست خواستند در پناهگاه‌ها مستقر شوند.و این در حالی بود كه منابع آگاه نظامی در مصر از پرتاب یک موشک از صحرای سینا به سوی سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

گردان‌های «عزالدین قسام» شاخه نظامی حماس نیز در بیانیه‌ای از اصابت پنج موشک «گراد» به ساختمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در منطقه «نقب غربی» خبر داد. در همین حال،مقامات رژیم صهیونیستی نیز اعلام كردند،برق منطقه اشغالی اشکول به دلیل اصابت موشک گروه‌های مقاومت فلسطینی به تأسیسات این منطقه به طور كامل قطع شده است.
اما شاید برگ برنده گروه‌های مقاومت در واكنش به حمله رژیم صهیونیستی، رساندن موشك‌های مقاومت به تل‌آویو بود. چنانكه شب گذشته دو فروند موشك «فجر» از سوی مقاومت فلسطین به مركز سرزمین‌های اشغالی رسید تا شهردار این شهر دستور تخلیه شهر را صادر كند. این در حالی بود كه هجوم یهودیان ساكن در این شهرها به سمت شمال سرزمین‌های اشغالی سبب شد تا جنگنده‌های اسرائیلی برای تامین امنیت آنها پروازهایی را در مرز لبنان و سرزمین اشغالی واقع در جنوب لبنان عملیاتی كنند.

صبح امروز نیز حماس با شلیك 3 فروند موشك فجر، تل‌آویو را لرزاد تا پس از آن باران موشك‌های مقاومت به سمت شهرك‌های صهیونیستی كه برخی شمار آنرا تا 300 فروند نیز اعلام كرده‌اند، رعب و وحشت را در دل ساكنان این مناطق حكمفرما كند.

به نظر می‌رسد واكنش مقاومت اسلامی در فلسطین معادله نظامی در این منطقه را به نفع فلسطینیان تغییر داده است چنانكه رژیم صهیونیستی بدنبال این واكنش خواستار آتش بس فوری شد.

شبكه العربیه در همین زمینه گزارش داد،‌ برخی از مقامات رژیم صهیونیستی ساعاتی پیش با برقراری ارتباط با طرفهای اروپایی خواستار میانجیگری فوری اتحادیه اروپا بین این رژیم و گروههای مقاومت فلسطین شدند.

گفتنی است، پیش از این صهیونیستها از مقامات مصری خواسته بودند که به میانجیگری بین این رژیم و گروههای فلسطینی پرداخته و تلاشهای خود را برای آتش بس فوری افزایش دهند.


سران رژیم صهیونیستی اینک به این باور رسیدند که توان نظامی حماس قادر است آتش نظامی آنها خاموش کند.

به گزارش شبکه ایران به نقل از خبرگزاری ها و شبکه های خبری تلویزیونیٰ گردان های شهید عزالدین قسام ( شاخه نظامی حماس ) به سوی پارلمان رژیم صهیونیستی موشک شلیک کردند.

شبکه تلویزیونی الجزیره در یک خبر فوری به نقل از گردانهای القسام اعلام کرد این گردان ها یک فروند موشک دوربرد به سوی ساختمان پارلمان رژیم صهیونیستی موسوم به ˈکنیستˈ در بیت المقدس اشغالی شلیک کردند.

الجزیره این احتمال را مطرح کرد که موشک به هدف اصابت کرده باشد.

این شبکه با اشاره به سکوت مقام های رژیم صهیونیستی در این خصوص، افزود که اسراییل دیروز پس از اصابت موشک به تل آویو در ابتدا واکنش نشان نداده بود.

مقاومت فلسطین یک جاسوس صهیونیست را که به دست داشتن در 15 عملیات ترور اعتراف کرده بود، در مرکز غزه اعدام کرد.
 
به گزارش فارس به نقل از فلسطین الیوم، نیروهای مقاومت فلسطین امروز یک جاسوس اسرائیلی را که اطلاعات تحرکات نیروهای مقاومت مراکز امنیتی آنها و اماکن پرتاب موشکها را به رژیم صهیونیستی می داد، اعدام کردند.

بر اساس این گزارش، این جاسوس که «ا ع» نام داشت، با شلیک گلوله اعدام شد و در خیابان النصر در مرکز شهر غزه رها شد، در کنار این جاسوس برگه ای قرار داشت که اعترافات وی مبنی بر دست داشتن در 15 عملیات ترور عناصر مقاومت و رهبران این جریان در آن نوشته شده بود.

دولت منتخب فلسطین در غزه از آغاز حمله رژیم صهیونیستی به این منطقه فعالیت گسترده ای را برای بازداشت جاسوسان این رژیم که اطلاعات مقرهای امنیتی گروه های مقاومت و اماکن پرتاب موشک های فلسطین را به تل آویو مخابره می کنند، آغاز کرده است.آیت الله خاتمی در نماز جمعه تهران:

خطیب نماز جمعه تهران پاسخ مقاومت فلسطین به حملات رژیم صهیونیستی را دندان شکن خواند و گفت: روز رژیم صهیونیستی تبدیل به شام تار شده تل آویو به شهر اشباح تبدیل شده است ، ما خدا قوت به مقاومت فلسطین می‌گوییم و می گوییم که شما می توانید رژیم صهیونیستی را به خاک سیاه بنشانید.آیت الله سید احمد خاتمی اظهار داشت: مجدداً ‌رژیم خونخوار، جلاد و وحشی صهیونیستی به غزه حمله کرد، حیات ننگین این رژیم غاصب با این وحشی‌گری‌ها گره خورده است.

به گزارش مهر امام جمعه موقت تهران با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به غزه افزود:‌ گویا این رژیم جز خون نمی‌خواهد. آفرین به مقاومت که این بار جواب دندان شکن دادند. این مقابله به مثل دستور قرآن است. این روش درست است و جواب می‌دهد، روز رژیم صهیونیستی تبدیل به شام تار شده است. تل آویو  به شهر اشباح تبدیل شده و همه به پناهگاه‌ها رفتند. ما خدا قوت به مقاومت فلسطین می‌گوییم و می گوییم که شما می توانید رژیم صهیونیستی را به روز سیاه بنشانید.

خاتمی ادامه داد:‌ رژیم استکباری آمریکا از جنایت اسرائیل در غزه حمایت کرده و می‌گوید این حق اسرائیل است. حق در تفسیر رئیس جمهور خبیث آمریکا واژگون تفسیر شده و باطل را حق می‌بیند. این حق آمریکا است که پیوسته مردم ما شعار مرگ بر آمریکا را یک عبادت بدانند.

خطیب جمعه تهران در خصوص انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز گفت: کشورهایی مثل آمریکا و اروپا فریاد جامعه چند صدایی سر می‌دهند اما این جامعه چند صدایی فقط دو کاندیدا از دو حزب داشت. این اسم جامعه چند صدایی آنها است. باید در کنارش نوشته شود جامعه دیکتاتوری حزبی.

وی ادامه داد: 90 میلیون نفر از واجدین حق رای در این انتخابات شرکت نکردند، پیام عدم حضور این 90 میلیون نفر این است که اکثریت آنها از حاکمان خود ناراضی هستند. همچنین خرج‌های دهها میلیارد دلاری در این انتخابات شد جایی که مردم آمریکا در فقر دست وپا می زنند خرج‌های دهها میلیارد دلاری یعنی پول سالاری نه مردم سالاری.

آیت الله خاتمی گفت: هم آمریکایی‌ها و هم جهانیان می دانند که پشت صحنه مدیریت آمریکا این دو حزب بازیگر نیستند اینها عروسک هستند، عروسک‌هایی که دیگران کوک می‌کنند. پولدارهای صهیونیستی معرکه گردان هستند. ساده انگاری است که گفته شود اگر این حزب یا آن حزب رای آور چنین و چنان می‌شود. سر و ته یک کرباس هستند.

خطیب جمعه تهران گفت:‌موضع جمهوری اسلامی همان موضع گذشته و تغییر ناپذیر است. این ملت در برابر خوی استکباری آمریکا تا آخر ایستاده و ذره‌ای کوتاه نخواهد آمد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اتفاقات رخ داده در سوریه خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام در سوریه ارتش آزاد به راه انداخته‌اند. ارتش آزادی که به عنوان نوکر بی‌اراده استکبار عمل کرده و می‌کند. تاریخ مصرف آنها تمام شده و در یک شیخ نشین نشسته‌اند و ائتلاف مخالفان سوریه را تشکیل دادند.

وی خطاب به آمریکا و دنیای استکبار گفت: پیشاپیش می‌گوییم این طرح شما هم شکست خورده است تنها طرح موفق میدان دادن به مردم سوریه است. باید به مردم سوریه میدان داد تا هر رژیمی که خودشان می خواهند بر سر کار بیاورند. طبق شواهدی که داریم مردم سوریه هم به شدت از گروهً‌های تروریستی نفرت دارند و با تمام وجودشان از جنایات آنها ابراز تبری می‌کنند.

خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود به اشاره به فرا رسیدن ماه محرم توصیه کرد در این ماه از عزاداری‌ها کم گذاشته نشود و همچنین از رقابت‌های غیر الهی که آفت این عزاداری‌ها است پرهیز گردد.

خاتمی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر که در هفته آن نیز قرار داریم، گفت: امر به معروف و نهی از منکر در عرصه اجرایی کار مسئولان است و نباید کسی که امر به معروف و نهی از منکر می کند وارد برخورد عملی شود. این کار باید به مسئولان اجرایی واگذار شود و مسئولان هم باید حامی ناهی از منکر باشند این طور نباشد که مسئول و قاضی حق را به جانب مرتکب به منکر دهد. انتظار داریم وقتی تاکید می‌کنیم که مردم کار غیرقانونی نکنند آن را به شما می‌سپاریم شما هم حزب‌اللهی و قانونی عمل کنید و از ناهیان از منکر حمایت کنید.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج نیز گفت: بسیج به جد از هدایای خداوند به این ملت است،‌ تفکر بسیجی یعنی آمادگی رای دفاع از دین و ارزش‌ها. پیامبران و امامان در خط مقدم بسیجی‌ها هستند.

خطیب جمعه تهران با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا طی سخنانی گفت: آنچه برای ما باید مهم باشد حضور باشکوه انتخاباتی است. چیزی که نظام ما را بیمه کرده و خواهد کرد باید فضا برای همه آنها که می‌خواهند داخل نظام فعالیت کنند و قانون اساسی، ولایت فقیه و خط امام را قبول دارند باز باشد.

وی ادامه داد:‌این به معنای آن نیست که ساختار شکنان و فتنه گرانی که در سال 88 طلایی ترین فرصت این نظام را سوزاندند وارد عرصه شوند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: آنها چراغ سبزها به بیگانگان نشان دادند. تصورشان این است که مردم یادشان رفته است. مگر مردم تهران یادشان می رود که از خرداد تا شهریور چه ناامنی در تهران به وجود آوردند. اینها با این تصور که مردم یادشان رفته است طلبکارانه می‌خواهند وارد میدان شوند بدون اینکه کمترین عذرخواهی از ملت داشته باشند. با کمال پررویی و کمال بی‌پروایی می گویند ارزشی‌ها عذرخواهی کنند، ارزشی‌ها عذرخواهی کنند یا شما که چراغ سبز به انگلیس و آمریکا نشان دادید؟

وی خاطرنشان کرد: به صراحت می گویم حضور سلایق گوناگون آری اما حضور فتنه گران و کودتاچیان مخملی هرگز. یک راه باقی است و آن راهی است که خدا باقی گذاشته و عذرخواهی از پیشگاه این ملت و امام این امت مقام معظم رهبری آیت‌الله خامنه‌ای است.

خاتمی در بخش پایانی سخنان خود از دست اندرکاران رزمایش ولایت 4 تشکر و قدردانی کرد و گفت: این عزیزان بازوان توانمند ملت هستند که نشان دادند به فضل خدا توانایی آن را دارند با کمترین تجاوز دشمن، کوبنده‌ترین جواب‌ها را به آنها بدهند.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه در دومین روز عملیات نظامی گسترده رژیم صهیونیستی علیه گروه های مسلح در سرزمین های فلسطین از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم و فلسطینی ها خواست از تشدید خشونت در غزه جلوگیری کنند. 

به گزارش واحد مرکزی خبر کاخ کرملین در بیانیه ای با اشاره به گفتگوی تلفنی پوتین با نتانیاهو اعلام کرد « رئیس جمهور روسیه از طرف های درگیر خواست خویشتندار باشند، از تشدید خشونت که غیر نظامیان از جمله قربانیان آن هستند، خودداری کنند و تمام توان خود را برای عادی کردن اوضاع به کار بگیرند .»

نتانیاهو در همین حال در یک کنفرانس مطبوعاتی در تل آویو با اعلام اینکه اسرائیل برای دفاع از غیر نظامیان در برابر راکت های غزه تمام توان خود را به کار می گیرد، از آمادگی ارتش برای « گسترش قابل توجه عملیات » در غزه خبر داد.

الکساندر لوکاشویچ سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز امروز کمی قبل حملات اسرائیل به نوار غزه را واکنشی « نا مناسب » به حملات « غیر قابل » حماس توصیف کرد.

این دیپلمات روس همچنین پایان « رویارویی مسلحانه » را خواستار شد و هشدار داد خشونت ها احتمال دارد کل منطقه را بی ثبات کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مسکو، حمله اسرائیل به غزه که عصر چهارشنبه آغاز شد، به کشته شدن پانزده فلسطینی از جمله دو کودک و یک زن و زخمی شدن دست کم یکصد و پنجاه نفر منجر شده است. 

در این حملات احمد جعبری رئیس عملیات نظامی جنبش اسلامی حماس نیز کشته شد.
در این مدت بیش از دویست راکت از غزه به سوی اسرائیل شلیک شده است که طبق گزارش پلیس اسرائیل و منابع پزشکی به کشته شدن سه نفر و زخمی شدن شانزده تن منجر شده است.


منابع فلسطینی چند هفته پس از سفر حمد بن خلیفه از غزه که با سر و صدای زیاد سران حماس رو به رو شد، ابعاد تازه‌ای از آن را منتشر کردند.
 
به گزارش ایران آباد، نضال حماده در یادداشت هفتگی خود در پایگاه خبری شبکه المنار لبنان به نقل از منابع آگاه فلسطینی تاکید کرد که هنیه و حمد پس از پایان دیدار شیخ قطری از غزه بر موارد تعیین شده در جدول دیدار وی توافق نکردند. به روایت هنیه، حمد در دیدارش به وی گفته که «برشماست که به ائتلاف با ایران که دشمن اسلام و مسلمین است پایان داده تا به کمک‌های اقتصادی و مالی ما دست پیدا کنید.»
 
این منابع به نقل از هنیه مهمترین درخواست‌های شیخ قطری را اینگونه برشمرده‌اند:
1- پایان اتحاد و ائتلاف با ایران.
2- شروع مذاکرات با اسرائیل بدون پیش شرط های سابق.
3- به رسمیت شناختن اسرائیل.
4- شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و عدم اصرار بر بازگرداندن بخش شرقی آن.
5- برزمین گذاشتن سلاح و قرار گرفتن در مسیر مذاکرات به عنوان تنها گزینه موجود.
 
به گزارش ایران آباد، هنیه در پاسخ به حمد می‌گوید: تو از من می‌خواهی غزه را به اسرائیلی‌ها تقدیم کنم ، من عضو کمیته اجرایی در جنبش حماس و نخست‌وزیر فلسطین هستم و برای من ممکن نیست که این شرایط را قبول کنم.
 
این پاسخ باعث شد تا امیر قطر مدت زمان دیدار خود از غزه را که دو روز تعیین شده بود به یک روز کاهش داده و مبلغ 600 میلیون دلاری را که به فلسطینی‌ها قول داده بود، به 350 میلیون دلار کاهش داد.
 
بر اساس این گزارش، احمد الجعبری فرمانده گردان‌های قسام به شدت با ائتلاف با ایران، حزب‌الله و سوریه موافق بود و در این مورد اختلافات بسیاری نیز با رهبری حماس در خارج از فلسطین داشت و همین مساله باعث شد تا برخی از جریان‌های خاص اقدام به تصویه وی به این آسانی بگیرند تا به اهداف خود برسند.
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه 25 آبان 1391 توسط جاوید س
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


شرکت فنی مهندسی آب سازه ابرار