تبلیغات
shaghayegh sorkh - همه علیه سگ هار
shaghayegh sorkh
دلا غافل زسبحانی چه حاصل - اسیر نفس شیطانی چه حاصل


حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه دوم نماز عید سعید فطر :
 
ایشان قضیه غزه را «مسئله اول جهان اسلام و دنیای انسانیت» برشمردند و با اشاره به قتل عام کودکان معصوم غزه و مظلومیت مادران این سرزمین تأکید کردند: گرگ درنده ای به نام رژیم صهیونیستی در غزه در حال فاجعه آفرینی است و بشریت باید در مقابل جنایات این رژیم خونخوارِ کافر عکس العمل نشان دهد.
 
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه سه نکته مهم را در خصوص قضیه غزه مورد تأکید قرار دادند: 1- ضرورت محکومیت و مجازات جانیان صهیونیست و حامیانش، 2- تجلیل از مقاومت بی نظیر مردم غزه، 3- لزوم تقویت و تجهیز ملت فلسطین.
 
رهبر انقلاب، جنایات آشکار سردمداران رژیم صهیونیستی در غزه را یک نسل کشی و فاجعه عظیم تاریخی خواندند و تأکید کردند: هم مجرمان و هم پشتیبانان و حامیان مستکبر آنها باید در سطح جهانی محکوم و مجازات شوند، حال چه این مجرمان در رأس قدرت باشند و چه از قدرت برکنار شده و سقوط کرده باشند و این همان چیزی است که سخنگویان ملتها و مصلحان و دلسوزان عالم باید مطالبه کنند.
 
ایشان تحمل اعجاب برانگیز و مقاومت تحسین برانگیز مردم غزه را دومین نکته مهم در قضیه غزه خواندند و افزودند: مردم غزه در یک منطقه کاملاً محاصره شده و در حالیکه تمام امکانات محدود آنها در معرض حملات شبانه روزی و بی رحمانه دشمن پلید، خبیث، نجس و بی رحم صهیونیست است، شجاعانه ایستاده و مقاومت می کنند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای، مقاومت و قدرت ایستادگی مردم مظلوم غزه را درسی بزرگ برای همه خواندند و افزودند: این مقاومتِ فراتر از تصور، نشاندهنده قدرت ایستادگی انسان و قدرت مقاومت یک ملت است و سرانجام نیز همین مردم به توفیق و به اذن الهی بر دشمن خود پیروز خواهند شد.
 
رهبر انقلاب با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی و حامیان مجرم امریکایی و اروپایی این رژیم برای تحمیل آتش بس بر مردم غزه، خاطرنشان کردند: تا همین جای کار هم دشمن متجاوز مانند سگ از کاری که کرده پشیمان شده است و بدنبال آتش بس است، و این از نشانه های پیروزی مقاومت است.
 
ایشان افزودند: به همین خاطر، حامیانِ جانیان صهیونیست نیز در تلاشند، با تحمیل آتش بس بر مردم غزه، این رژیم را نجات دهند.
 
ایشان، در بیان سومین نکته، به سخنان و تلاش سران سیاسی جبهه استکبار از جمله رئیس جمهور امریکا برای خلع سلاح حماس و جهاد اسلامی فلسطین اشاره کردند و افزودند: هدف از خلع سلاح مقاومت این است که همین امکانات محدودی را هم که جریان مقاومت برای دفاع مختصر از مردم فلسطین در اختیار دارد، از آن بگیرند تا دشمن صهیونیست هر زمان که اراده کرد بتواند فلسطین را در هم بکوبد و فلسطینی ها نیز امکان دفاع نداشته باشند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای در پایان خطبه ها تأکید کردند: بر خلاف نظر و تلاش حامیان رژیم کودک کش صهیونیست، همه دنیا از جمله دنیای اسلام موظف است هر چه می تواند به تجهیز ملت فلسطین کمک کند.

و اما اظهار نظر پیر سیاست آمریکا و حامی بدون و چرای رژیم فاشیست اسراییل :

کیسینجر:«اسرائیل» ۱۰ سال آینده نابود خواهد شد

پایگاه خبری ورلد تریبیون گزارش داد که هنری کیسینجر سیاستمدار برجسته آمریکایی گفته است، اسرائیل طی ۱۰ سال آینده از بین خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «ورلد تریبیون»، «هنری کیسینجر»، وزیر خارجه اسبق آمریکا اخیرا اعلام کرده است که در 10 سال آینده در مرزهای اسرائیل آشفتگی مشاهده می‌شود و ماهیت این رژیم ساقط خواهد شد.
 
بر اساس این گزارش، هر چند که مشاور کیسینجر به تکذیب این سخنان پرداخت اما «سیندی آدامز»، خبرنگار روزنامه «نیویورک پست» تاکید کرده است که شخص کسینیجر این جملات را به وی گفته و او عینا نقل قول کرده و کلمه به کلمه سخنان کیسینجر را بیان کرده است.
 
بنا بر این گزارش، آدامز مدعی شد، کیسنجر گفته است که طی 10 سال آتی دیگر اسرائیلی وجود نخواهد داشت.
 
این پایگاه خبری در تحلیلی ضمن اشاره به شخصیت کیسنجر  و دلایل ذکر چنین جملاتی از وی به بحرانی بودن وضعیت رژیم صهیونیستی و تهدیدهای بالفعل و بالقوه فراروی تل‌آویو من‌جمله نیروهای مقاومتی_جهادی منطقه، ایران ، ترکیه  و سوریه اشاره کرد.
 
هنری آلفرد کیسینجر، دپیلمات و استراتژیست معروف آمریکایی از یک خانواده یهودی الاصل به دنیا آمد و پست‌هایی چون مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا و همچنین وزیرخارجه دوره «ریچارد نیکسون» را در دست داشت. وی مذاکرات معروف به «سالت» بین آمریکا و شوروی سابق را رهبری می‌کرد و همچنین عامل رابطه دوباره چین و آمریکا بود. از وی به عنوان استراتژیست برتر آمریکا یاد می‌شود.

و این هم نتیجه مقاومت دلیرانه و تحسین برانگیز مردمی که در اوج مصائب با توکل به خدا در برابر همه استکبار با تمامی خبائثش ایستادگی می نماید:

موشک های مقاومت بلای جان کابینه نتانیاهو
تظاهرات ضد نتانیاهو در سرزمین های اشغالی/ سقوط 90 درصدی بورس تل آویو/ هاآرتص: اگر میزان واقعی خسارات اعلام شود، انقلاب می شود!

گروه بین اللملل - رجانیوز : جنگ غزه در حالی وارد بیستمین روز خود شده است که شب گذشته هزاران نفر از ساکنان سرزمین های اشغالی با حضور در خیابان های تل آویو از کابینه نتایناهو خواستند به جنگ پایان دهد تا آسیب بیشتری به رژیم صهیونیستی وارد نیاید.

پایگاه خبری ˈالنشره ˈبه نقل از روزنامه صهیونیستی ˈهاآرتصˈ نوشت که هزاران تظاهرات کننده از ساکنان سرزمینهای اشغالی در تل آویو اکنون از ادامه جنگ علیه غزه هراس دارند و با شرکت در تظاهراتی خواستار بازگشت فوری سربازان از جبهه های جنگ شدند . نیروهای امنیتی به تظاهرات هزاران نفر از مخالفان جنگ در تل آویو حمله کردند و تعدادی را دستگیر کردند.

به گزارش «دفاع پرس»، این پایگاه خبری با انتشار تصاویر جنایت های رژیم صهونیستی در نوار غزه افزود که مردم بسیاری از کشورها و از جمله کشورهای غربی و آمریکا دست به تظاهرات ضد رژیم صهیونیستی زده و خواستار توقف فوری کشتار مردم غزه شدند .

بنابر اعلام مقام های رژیم صهیونیستی تاکنون بیش از 40 سرباز و افسر و نیروی نظامی رژیم صهیونیستی از جمله فرمانده تیپ نیروهای ویژه ˈگولانیˈ کشته شده اند و سربازان این رژیم وحشت زیادی از رویارویی با نیروهای مقاومت دارند به گونه ای که چند روز پیش رسانه های صهیونیستی اعلام کردند که 15 سرباز برای اینکه به جبهه های جنگ در نوار غزه نروند ، اقدام به خودزنی کردند .

شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر گزارش داده بود: سربازان اسرائیلی برای فرار از جنگ غزه خود را مجروح می‌کنند. به گزارش این شبکه تلویزیونی، تعداد سربازانی که با گلوله خود را از ناحیه پا مجروح کرده‌اند بسیار زیاد است و همین امر موجب نگرانی سران اسرائیل شده است.

این سربازان اقدام به خودزنی می‌کنند تا از رفتن به جبهه جنگ غزه معاف شوند. 30 نظامی اسرائیلی نیز سوار بر تانک از ورود به خاک غزه خودداری کردند. گفته می‌شود سربازان متمرد احضار شده‌اند.

سقوط 90 درصدی بورس تل آویو

علاوه بر این، رژیم صهیونیستی در جریان تجاوز نظامی به نوار غزه و پاسخ کوبنده نیروهای مقاومت متحمل زیان های اقتصادی زیادی شده است.

در همین راستا بورس تل‌آویو که در آغاز حمله رژیم صهیونیستی شاهد سقوط برخی شاخص‌ها بود و اکنون 19 روز پس از آغاز این حملات برخی از شاخص‌ها شاهد سقوط 90 درصدی در بازار سرمایه را داشته‌اند.

این سقوط بازار سرمایه باعث نگرانی گسترده در میان فعالان اقتصادی در سرزمین‌های اشغالی شده است به طوری که کانال دو تلویزوین رژیم صهیونیستی در گزارشی با اشاره به شرایط اقتصادی نگران کننده در اسرائیل تصریح کرد که که این شرایط ممکن است به بحرانی بزرگ تبدیل شود.

بنابر گزارش «فلسطین الیوم» کارشناسان اقتصادی در اسرائیل شرایط را خارج از کنترل عنوان کرده اند و تاکید دارند که امکان نجات سهامدارانی که زیان دیده اند نیست و هیچ سرمایه گذاری حاضر نیست برای کمک به شرکت‌های ورشکسته کمک مالی ارائه دهد.

اگر میزان خسارات اعلام شود، انقلاب می شود

در همین حال رادیو ارتش عبری اعلام کرد از آغاز تجاوز به نوار غزه، خسارت های اولیه به بخش صنعت در اسراییل تا کنون به 875 میلیون شیکل معادل 250 میلیون دلار رسیده است. بر این اساس اکثر خسارت ها در مناطق صنعتی جنوب و مرکز اراضی اشغالی بوده است و بخش فن آوری اطلاعات، صنایع فلزات و صنایع غذایی شاهد بیشترین خسارت ها بوده اند. هنوز اطلاعاتی درباره صنایع جنگی به دلیل نظارت و سانسور نظامی در دست نیست. در همین حال روزنامه هاآرتص در مقاله ای که روز جمعه منتشر شد نوشت اگر آمار واقعی خسارت ها برای عموم منتشر شود، انقلابی کشور را فرا خواهد گرفت زیرا سخن درباره میلیاردها خسارت در بخش‌های صنعتی، گردشگری، هواپیمایی، رشد اقتصادی و سرمایه گذاری است.

به گفته مهند عقل کارشناس امور اسراییل میزان خسارت های اعلام شده تا کنون به دنبال ارائه اطلاعاتی به رسانه های گروهی بوده است هر آمار واقعی سرمایه گذاری در اسراییل را با جالشی بزرگ روبرو می کند. 250 میلیون دلار اعلام شده بسیار کمتر از میزان خسارت هایی است که به اقتصاد پیشرفته اسراییل وارد آمده است.

نوشته شده در تاريخ سه شنبه 7 مرداد 1393 توسط جاوید س
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


شرکت فنی مهندسی آب سازه ابرار