تبلیغات
shaghayegh sorkh - آیا احمق ها هشیار می شوند؟
shaghayegh sorkh
دلا غافل زسبحانی چه حاصل - اسیر نفس شیطانی چه حاصل

به نام خدا

هنوز چگونگی تشکیل گروه های تکفیری و ضد دین همانند داعش موضوع همه محافل سیاسی و خبری است که خبر از چرخش برخی از مسببان اصلی این خطای عظیم که با پول مرتجعین عرب و برنامه ریزی و حمایت بی چون و چرای امپریالیزم غرب شروع شد، هستیم که البته گمانه زنی های مختلفی برای این اقدام وجود دارد ولی تا همین حدش هم نکته قابل توجهی است.
بر اساس یک ضرب المثل قدیمی که می گوید کسی که مار در آستین پرورش میدهد، عاقبت توان حماقت خود را خواهد داد، اینک همه حامیان به وحشت افتاده اند که شر داعش به زودی یقه حود آنها را خواهد گرفت و به قول معروف خود کرده را تدبیر نیست.

این هم گوشه دیگری از حماقت های مدعیان خلافت در جهان اسلام:

ابنا: انتشار تصاویر فرزند «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در کنار دو تن از سرکرده‌های گروه تروریستی، مخالفان اردوغان را در موضع برتر قرار داده است.

 

«بلال اردوغان» در تصاویری که شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند در کنار دو عضو داعشی دیده می‌شود که نشان می‌دهد ادعاهای اردوغان مبنی بر نداشتن رابطه با تروریست‌های داعش یک دروغ است.

 

چندی پیش نیز پایگاه خبری گلوبال ریسرچ در گزارشی اعلام کرد که «سمیه اردوغان» دختر رئیس جمهور ترکیه مسئولیت مدیریت مراکز و واحدهای ارائه دهنده خدمات درمانی و پزشکی به مجروحان داعش را بر عهده دارد.

 

بلال اردوغان سومین پسر رجب است که به ارتباطی قوی با گروه تروریستی داعش متهم شده است.

 

دولت اردوغان متهم است که با خرید نفت از داعش از این گروه به طور غیر مستقیم حمایت می‌کند و از طریق شرکت‌هایی چون شرکت پسرش نفت‌های سوریه و عراق را به سرقت می‌برد.

 

هیچ شکی نیست که تا امروز ترکیه سیاست حمایت از داعش را دنبال می‌کرد چراکه غیرممکن است طی دو عملیات نیروهای امنیتی این کشور ۷۰۰ تروریست دستگیر شوند. روشن است که همه این افراد زیر نظر سیستم اطلاعاتی ترکیه کار می‌کردند.

 

از سوی دیگر «اورهان سالیبال» نماینده حزب جمهوریت خلق در پارلمان ترکیه در نامه‌ای خطاب به «احمد داود اوغلو» نخست وزیر ترکیه، پرسش‌هایی درباره ارتباط رئیس دستگاه اطلاعات ترکیه با داعش مطرح کرده است.

 

وی در این نامه ضمن مطرح کردن پرسش‌هایی درباره ارتباط «هاکان فیدان» رئیس دستگاه اطلاعاتی ترکیه با گروه تروریستی داعش، درباره درست بودن اطلاعات و خبرهای منتشر شده در رسانه‌های ترکیه در خصوص علت درگیری‌های اخیر در مرز ترکیه و سوریه بین اعضای داعش و نظامیان ترکیه ابراز تردید کرده است.

 

سالیبال در این یادداشت پارلمانی پرسید: چرا جنگجویان داعش که تاکنون به ما لبخند می‌زدند دست به حمله علیه سربازان ترکیه زدند؟ چه تعداد جنگجوی زخمی داعش در چند سال اخیر برای درمان به ترکیه منتقل شدند و آیا ترکیه توافقنامه‌ای با داعش برای درمان مجروحان این گروه امضا کرده است؟ چه تعداد از اعضای داعش که برای درمان وارد ترکیه شده بودند بازداشت شدند و علت بازداشت آنها چه بوده است؟

 

محله سلطان محمد فاتح در استانبول ترکیه جایی است که خانه به خانه‌اش محل سکونت عرب‌های مهاجر و مسافرانی است که از آسیای میانه، اروپا و ... به منظور پیوستن به داعش به آنجا می‌آیند. قدم زدن در کوچه‌ها و خیابان‌های آن ناحیه، از یکی دو سال پیش می‌توانست نشان دهد که اینجا خانه القاعده و داعش است.

 

 

 


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 4 مرداد 1394 توسط جاوید س
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


شرکت فنی مهندسی آب سازه ابرار