تبلیغات
shaghayegh sorkh - جدایی
shaghayegh sorkh
دلا غافل زسبحانی چه حاصل - اسیر نفس شیطانی چه حاصل

هر که با رسوا نشیند عاقبت رسوا شود

و این عاقبت کسانی است که با ملک عبدالله ملعون حشر و نشری داشتند و عاقبت به همان راهی می روند که او رفت.


حجت الاسلام حمید روحانی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسادر خصوص سخنرانی اخیر حجت الاسلام هاشمی و حمله وی به شورای نگهبان اظهار داشت: افراد جاه طلب، آنهایی که دچار قدرت طلبی هستند به قانون احترام نگذاشته و خط امام، رهبری و لایت فقیه را باور نداشته و به دنبال کسب امتیاز برای باند و نور چشمی ها خود هستند.

وی ادامه داد: هاشمی رفسنجانی با این سخنرانی نکاتی را مشخص کرد که وی در مورد فردی که نوه امام است و قانون در خصوص وی رعایت شده و نادیده گرفته نشده است به شدت ناراحت است که چرا قانون برای یک آقا زاده مستثنی نشده است.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه هاشمی در این سخنرانی، به مقام معظم رهبری و حضرت امام اسائه ادب کرد، افزود: بیان این نکته که شما صلاحیت خود را از کجا آورده و چه کسی به شما اجازه قضاوت را داده است اسائه ادب به امام و رهبری است چرا که شورای نگهبان صلاحیت خود را از امام و سپس از مقام معظم رهبری گرفته است.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی تصریح کرد: اهانت هاشمی به شورای نگهبان در این خصوص که چرا به قانون عمل کرده و استثنا قائل نشده است،نشان داد که وی پیرو قانون نبوده بلکه پیرو اغراض، منافع باندی،شخصی و نفسانی خود است.

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه هاشمی صف خود را از صف ملت ایران جدا کرده و گفت چه کسی اجازه داد اسلحه و تریبون های نماز برای شما باشد، گفت:همه نهادهایی که هاشمی از آنها سخن گفت در اختیار ملت و نهادهای مردمی است.

وی ادامه داد: سپاه تشکیلات مردمی،شورای نگهبان نهاد قانونی و مردمی،تریبون های نماز جمعه در اختیار نمایندگان مردم و ائمه جمعه برخواسته از مردم و صدا و سیما یک نهاد مردمی و در راستای عمل به خواسته های مردمی است.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با بیان اینکه هاشمی متوجه شده است که مردمی نبوده ودر بین مردم سهمی ندارد،گفت: هاشمی می داند که از صف مردم جدا شده است و اینجاست که می رسیم به این موضوع که "خوش بود گر محک تجربه آید به میان، تا سیه روی شود هر که در آن غش باشد".

حجت الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: این جریان نشان داد که این افراد به دنبال چه موضوعی هستند اگر اینها برای مردم ارزش و نقشی قائل بودند، مذاکرات ننگینی را با جهانخواران انجام دادند از مردم پنهان نمی کردند، اگر اینها واقعا به مردم فکر می کردند و مردمی بودند هیچ گاه مردم را بی سواد، دنیا ندیده،بی شناسنامه وبرید به جهنم خطاب نمی کردند اگر چه ما این را می دانستیم که خط اینها از مردم،امام و رهبری جدا است اما مطلبی که هاشمی بیان کرد پرده را بالا زد و نشان داد که راه او از مردم جداست و به قانون هیچ گاه احترام نمی گذارد.

وی افزود: هاشمی تلاش می کند قانون در خصوص باندهای طاغوتی و اشرافی ،نورچشمی ها،آقا زاده ها و کسانی که به او وابسته هستند،هیچ گاه در نظر گرفته نشده و امتیاز ویژه ای برای آنها قائل شود در حالی که این شیوه نظام ضد مردمی و شاهنشاهی است.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با بیان اینکه نقش امروز هاشمی درست نقش شریعتمداری است چرا که وی با اندیشه های لیبرالیستی از روزی که نهضت آغاز شد تا زمانی که از دنیا رفت تلاش می کرد راه امام را از راه اسلام جدا کرده و اندیشه های لیبرالیستی را در خط امام رخنه دهد.

حجت الاسلام روحانی تصریح کرد: وی نیز امروز نقش شریعتمداری را در برابر رهبری بازی می کند و خوب است از سرنوشت شریعتمداری عبرت بگیرد چرا که اگر او توانست با آن نقشه ها، نیرنگ ها و فریبکاری ها راه امام را بی رهرو کرده و به انحراف بکشاند او هم می تواند با این ترفند ها راه انقلاب، رهبر و ولایت فقیه را به بیراهه بکشد در حالی که "عرض خود می برد و زحمت ما می دارد".

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ریشه در اسلام دارد و تا زمانی که اسلام حیات دارد،آرمان های انقلاب که برگرفته از قرآن و اسلام است پایدار و استوار باقی می ماند.

نقل از رجا نیوز


پرونده هاشمی رفسنجانی در دادگاه ویژه روحانیت به جریان افتاد/این سخنان باید تحت عنوان مفسد فی الارض تحت تعقیب قرار بگیرد+ متن شکواییه

ظهر امروز ده نفر با مراجعه به دادگاه ویژه روحانیت از حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی بدلیل توهین به نهادهای قانونی نظام شکایت کردند.

ظهر امروز ده نفر با مراجعه به دادگاه ویژه روحانیت از حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی بدلیل توهین به نهادهای قانونی نظام شکایت کردند.

گروه سیاسی-رجانیوز: ظهر امروز ده نفر از جوانان مومن و انقلابی، با مراجعه به دادگاه ویژه روحانیت از حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی بدلیل توهین به نهادهای قانونی نظام شکایت کردند.

به گزارش رجانیوز این شکوائیه ها توسط شعبه یکم این دادگاه واصل شد و این جمع توضیحات شفاهی خود را نیز به دادیار شعبه یکم ارایه کردند و از دستگاه قضایی خواستند تا با قاطعیت و بدون ملاحظه جایگاه اشخاص به این شکوائیه رسیدگی کند.
متن شکوائیه بدین شرح است:
ریاست محترم دادسرای ویژه روحانیت؛
با سلام و احترام؛
این شکوائیه از سر دردمندی و دلسوزی نسبت به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی خدمتتان تقدیم می‌شود. همان‌طور که مستحضرید حجت الاسلام اکبر هاشمی بهرمانی روز دوازدهم بهمن‌ماه سال جاری در مراسمی که به‌نام گرامی‌داشت دهه مبارک فجر در فرودگاه مهرآباد برگزار شد مطالب زیر را اظهار داشتند:
«عده‌ای صلاحیت شخصیتی که اشبه جدش امام خمینی است را قبول نمی‌کنند؛ باید از آنها پرسید شماها خودتان صلاحیت خودتان را از کجا آورده‌اید؟ چه کسی به شماها صلاحیت داده است؟ چه کسی به شما اجازه قضاوت داده است؟ چه کسی به شما اختیارات، اسلحه، تریبون، تریبون نماز جمعه و صدا و سیما داده‌است؟
اگر امام نبود، اگر آن نهضت نبود، اگر آن اراده مردمی نبود، شماها هم نبودید. به بیت امام بد کردید و زمانی که باید در این دوران به بیت امام تبریک می‌گفتید، تبریک بدی گفتید. خداوند از سر تقصیرتان بگذرد و باید عذرخواهی کنید.»
آیا این اظهارات نقض اصول صریح قانون اساسی و زیر سؤال بردن نهادهای قانونی نظام از جمله شورای محترم نگهبان، صدا و سیما و نماز دشمن‌شکن جمعه نیست؟ آیا این نهادها صلاحیت و مشروعیت خود را جز از قانون اساسی و ولایت فقیه گرفته‌اند؟ زیر سؤال بردن صلاحیت این مجموعه‌ها توهین به قانون اساسی و جایگاه رفیع ولایت فقیه محسوب نمی‌شود؟ همۀ اینها در حالی است که بنیانگزار کبیر انقلاب اسلامی به کرات به خطرات و انحرافات عظیمی که از اینگونه اظهار نظرها متوجه انقلاب و نظام خواهد شد هشدار داده‌اند و حتی در مواردی معترضین به شورای نگهبان را مفسد فی الارض خوانده‌اند که از آن جمله است:
«من به این آقایان هشدار می‌دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور و اسلام است. همیشه انحرافات به تدریج در یک رژیم وارد می‌شود و در آخر رژیمی را ساقط می‌نماید.» صحیفه امام جلد ۱۷ - صفحه ۴۳۱
«مجلس اگر رأی داد و شورای نگهبان هم آن را پذیرفت، هیچ کس حق ندارد یک کلمه راجع به این بگوید. من نمی‌گویم رأی خودش را نگوید؛ بگوید؛ رأی خودش را بگوید؛ اما اگر بخواهد فساد کند، به مردم بگوید که این شورای نگهبان کذا و این مجلس کذا این فساد است و مفسد است یک همچو آدمی؛ تحت تعقیب مفسد فی الارض باید قرار بگیرد.» صحیفه امام جلد ۱۴- صفحه ۳۷۰ 
دادستان محترم؛
با توجه به موارد فوق بدیهی است رسیدگی به این موضوع و برخورد مقتضی با متشاکی‌عنه  از وظایف ذاتی و انقلابی آن جایگاه محترم می‌باشد. از این‌رو خواهشمند است بر اساس بند ۲ ماده ۵ تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب  و ماده ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی نسبت به رسیدگی به این شکوائیه اقدامات لازم را مبذول فرمایید.

گفتنی است طی روزهای آینده نیز تعداد دیگری از شهروندان در تهران و شهرستان قصد دارند با مراجعه به شعب مختلف دادگاه ویژه روحانیت از حجت الاسلام هاشمی بدلیل اظهارات اخیرش شکایت کنند.


و این هم دم خروس:


الجزیره، رسانه‌ای است در قطر، اما در چارچوب سیاست‌های نژادپرستانه و ضد ایرانی پادشاهی عربستان عمل می‌کند، با نقل اعتراضات آقای هاشمی رفسنجانی به شورای نگهبان، از قول او می‌نویسد: «چه کسی به شما اجازه داد برای دیگران و قضاوت در مورد آنان تصمیم بگیرید؟ چه کسی این حق را به شما داد؟

رسانه‌های نزدیک به پادشاهی عربستان سعودی
 از سخنان  هاشمی رفسنجانی استقبال کردند.


به گزارش «تابناک»، رسانه‌هایی چون «الجزیره»، «العربیه» فارسی و عربی، که مدت زیادی است خط تجزیۀ ایران و اختلاف‌افکنی بین مسئولان آن را دنبال می کنند، با استقبال از سخنان چند روز پیش رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دربارۀ انتخابات، آن را به گونه‌ای پوشش دادند که در این راستا قرار گیرد.

بنا بر این گزارش، سایت عربی «العربیه»، با نقل اعتراضات آقای هاشمی رفسنجانی به شورای نگهبان،  نوشت: «رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام علی اکبر هاشمی رفسنجانی با واکنش نسبت به تأیید صلاحیت ها از انتخابات مهندسی شده سخن گفت.

وی به مناسبت سالگرد بازگشت (امام) خمینی از تبعید در ۱۹۷۹‌( ۱۳۵۷) در فرودگاه مهرآباد نسبت به رفتار فقهای شورای نگهبان نسبت به رد صلاحیت نوه امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در مجلس خبرگان رهبری به شدت انتقاد کرد».

سایت فارسی «العربیه» نیز با نقل کامل خبر سایت «انتخاب» به استقبال از سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی رفت.

این سایت وابسته به دولت عربستان، در بخشی از این نقل قول از یک سایت ایرانی آورده: «رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، به شدت نسبت به رد صلاحیت‌های گسترده نامزدهای انتخابات خبرگان رهبری به ویژه حسن خمینی و همچنین مجلس شورای اسلامی اعتراض کرد و خطاب به شورای نگهبان گفت: «شما صلاحیت خود را از کجا آورده‌اید؟»

به گزارش العربیه به نقل از سایت انتخاب، هاشمی رفسنجانی دوشنبه یکم فوریه در مراسم سالگرد بازگشت آیت الله خمینی بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی به ایران ـ که در فرودگاه مهرآباد تهران برگزار شد ـ گفت که همگان باید خود را بدهکار بیت خمینی بدانند.

الجزیره، رسانه‌ای که در قطر قرار دارد، اما در چارچوب سیاست‌های نژادپرستانه و ضد ایرانی پادشاهی عربستان عمل می‌کند، با نقل اعتراضات آقای هاشمی رفسنجانی به شورای نگهبان،  از قول او می‌نویسد که: « چه کسی به شما اجازه داد برای دیگران و قضاوت در مورد آنان تصمیم بگیرید؟ چه کسی این حق را به شما داد. این همه سلاح، منبر نماز جمعه و رسانه ی مدیریت شده دولی به شما را داد؟».

بنا بر این گزارش، وحدت در چارچوب قانون، می‌تواند انتخابات در جمهوری اسلامی ایران را به فرصتی برای رقابت کارآمد و پرثمر تبدیل کند و حواشی نامبارک آن را از بین ببرد. گروه‌های مختلف سیاسی، می‌توانند دشمنان جمهوری اسلامی ایران را در اختلاف‌افکنی و تجزیه‌ خواهی‌اشان ناکام بگذارند.

  تابناک :  تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۵ - 03 February 2016
از هنر ها و کرامات شیخ ما این بود
شیره را خورد و گفت سهمم کم بود
از کلاغ خواندن منتقدان تا تشبیه منتقدین به منافقین و ستون پنجم زمان جنگ/ اصرار هاشمی بر افراطی خواندن جریان مومن علی رغم هشدار های مقام معظم رهبری/ هاشمی در حمله به جریان انقلابی چه هدفی را دنبال می کند

در شرایطی که رهبر معظم انقلاب بار ها در کنار توصیه های خود به جوانان انقلابی از لزوم تقویت روحیه انقلابی گری در جوانان سخن گفته بودند و مسئولان را به حمایت از این ویژگی مامور کرده بودند با این وجود هاشمی رفسنجانی در برهه های مختلفی تلاش کرد تا با انتخاب نقطه ای مقابل این بیانات، حمله به این جوانان را در دستور کار خود قرار دهد و با تمام توان خود در صحنه خشکاندن ریشه این روحیه حاضر شده است.

گروه سیاسی-رجانیوز: «تندرو های امروز شبیه منافقین و ستون پنجم زمان جنگ هستند» این جمله را می توان جدید ترین تلاش هاشمی برای به حاشیه بردن جریان انقلابی کشور دانست.

به گزارش رجانیوز هاشمی رفسنجانی که روزگاری خود را در متن اصلی جریانات سیاسی کشور می دیده، این روزها به وضوح درک کرده است که دیگر مقبولیتی در میان جامعه ایران ندارد و همین مساله است که او را وادار کرده است تا شاید با جنجال سازی های مکرر و اظهارات ساختار شکنانه حیات سیاسی خود را در جامعه ادامه دهد.  

 

با این نگاه شاید فلسفه رفتار های این روزهای هاشمی را بهتر درک کرد. همین امر بوده است که او را وادار ساخته تا با اصرار بر جدا کردن خود از مسیر انقلاب اسلامی که هر روز با شیوه ای پیگری می شود جایگاه سابق خود را اندکی بازیابی نماید. روزی با حمله به فقهای شورای نگهبان و روزی نیز با حمله به روحیه انقلابی گری و جوانان انقلابی. در همین راستا هاشمی و روحانی از ابتدا دولت یازدهم با تعریف دو گانه اعتدال-افراط خود را به عنوان معتدلین معرفی کردند، اقدامی که نتیجه آن قرار گرفتن جریان انقلابی و حزب اللهی  که از قضا منتقد دولت هستنددر جناح افراطیون است. نتیجه ای که از مقدماتی اشتباه و ناصحیح نشات گرفته است.

در همین راستا سایت هاشمی رفسنجانی در حاشیه نگاری جدیدش از دیدار چند روز پیش هاشمی از شیوه تخریبی جدید هاشمی رفسنجانی رونمایی کرد. این سایت در گزارشی، سخنان اخیر هاشمی رفسنجانی را این گونه روایت می کند:

«حرف بعدی آقای هاشمی حرف شباهت منافقین و ستون پنجم های زمان جنگ و تندروهای امروز است. حرفی که ۳۰ سال قبل هم زده بود، که "نفوذی ها در لباس انقلابی گری می آیند".هاشمی خوب می داند که چگونه برخی انقلابی ها از ضد انقلاب بدتر می شوند. اگر به انحراف بروند و حقیقت انقلابی گری را درک نکنند. همانها که هاشمی بعد از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ به آنان گفت: انقلابی گری، کلّه شقّی نیست!. فاصله منافق و ستون پنجم و تندروها از مو باریکتر می شود. اگر به حقیقت انقلابی گری عمل نکنند. وگرنه نتیجه ی عمل آنها جملگی یکی می شود. درست مثل سنگ زدن به برجام و آتش زدن سفارت عربستان!»

 

اگرچه افراط و تفریط همواره مورد نقد تمامی گروه ها و جریانات بوده است اما هاشمی رفسنجانی با استخدام این واژه و استعمال همیشگی آن تلاش می کند تا شاید بتواند دلیلی موجه برای حملات خود به جوانان انقلابی دست و پا نماید. اما هاشمی رفسنجانی در ادامه پیگیری این استراتژی انتقاد از برجام و پر رنگ کردن اعتراضات جوانان انقلابی به اقدامات عربستان را مصداقی از افراطی گری معرفی می کند و این امور را اقداماتی منافق گونه و نشات گرفته از تفکر ستون پنجمی معرفی کرده است.

اما در شرایطی هاشمی رفسنجانی انتقاد از برجام را به سنگ زدن تشبیه کرده است و در سخنانی توهین آمیز به منتقدین برجام برچسب منافق و ستون پنجمی می زند که رهبر معظم انقلاب در بیانات آغاز سال جدید در حرم مطهری رضوی با انتقاد از رویه دولت یازدهم و حامیان دولت در توهین به منتقدین، دولت و حامیان دولت را از اهانت کردن به منتقدین منع کرده بودند. ایشان در بخشی از بیانات خود فرموده بودند: «من مردم عزیز را به بی‌تفاوتی دعوت نمی‌کنم به نظارت نکردن دعوت نمی‌کنم بلکه به اهتمام به مسائل اصلی کشور دعوت می‌کنم اصرار می‌کنم برخورد‌ها تحقیر آمیز نباشد. نه از سوی مردم نسبت به مسئولان و نه از سوی مسئولان نسبت به منتقدین. دلواپس بودن جرم نیست. دغدغه بودن جرم نیست».

از سوی دیگر اگرچه تعرض به سفارت عربستان اقدام صحیحی نبود و می توانست به شیوه ای صحیح تر صورت بگیرد اما با این حال اساس و فلسفه این اقدام که ناشی گرفته یکی از اصول انقلاب اسلامی یعنی حمایت از مستضعفین دیگر نقاط عالم بوده است بلاشک امری پسندیده و قابل دفاع است.

 

با این حال به نظر نمی رسد روی سخن هاشمی رفسنجانی صرفا به واقعه سفارت عربستان متمرکز باشد بلکه اساسا به دنبال قطع ریشه روحیه انقلابی و حمایت از مظلومان جهان است. روحیه ای که در مقابل سکوت های دیپلمات مابانه عده ای تمام قد در دفاع از رهبر شیعیان عربستان به صحنه آمداند.

اما این سخنان هاشمی درحالی است که رهبر معظم انقلاب در دی ماه سال جاری با انتقاد از سیاست زده شدن انتقاد از افراطی گری فرموده بودند: « یک عادتی هم در بعضی پیدا شده است که همین‌طور مدام تکرار میکنند «تندروها، تندروها»؛ خب بله، تندرَوی و کندرَوی -طرف افراط و تفریط- هر دو بد است، این معلوم است امّا [اینکه] تندروی چیست، کندروی چیست، خطّ میانه کدام است، چیزهای خیلی واضح و روشنی نیست، جزو مسائل بیّن نیست، تبیین لازم دارد».

ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به این که هدف از بیان این سخنان تخریب جوانان مومن و انقلابی است فرمودند: «من میفهمم که بعضی وقتی میگویند تندروی، جریان حزب‌اللّهی و مؤمن مورد نظرشان است؛ نه! جریان مؤمن را، جریان انقلابی را، جوانان حزب‌اللّهی را متّهم نکنید به تندروی؛ اینها همان کسانی هستند که با همه‌ی وجود، با همه‌ی اخلاص در میدان حاضرند، آنجایی هم که دفاع از مرزها لازم باشد، دفاع از هویّت ملّی لازم باشد، مسئله‌ی جان دادن و خون دادن مطرح باشد، همینها هستند که به میدان می‌آیند. به صِرف اینکه یک جایی یک قضیّه‌ای واقع بشود که مورد قبول و تأیید نباشد، فوراً پای حزب‌اللّهی‌ها را [وسط] بکشند، مثل قضیّه‌ی سفارت عربستان که البتّه کار بسیار بدی بود، کار غلطی بود و هرکسی کرده باشد کار غلطی است؛ جماعت مؤمن را، جوانهای انقلابی را که هم انقلابی‌اند -چون بنده با این جوانها تا حدود زیادی و از دور و نزدیک اُنس دارم- هم خیلی اوقات عقلشان و فهمشان و تعقّلشان هم از بعضی از بزرگ‌ترها خیلی بیشتر است، خوب میفهمند، خوب تحلیل میکنند، خوب مسائل را تشخیص میدهند و سینه‌چاک انقلابند، سینه‌چاک اسلامند، به این بهانه ما تضعیف کنیم که فلان قضیّه در فلان‌جا اتّفاق افتاده است که اتّفاق بدی بوده! بله، سفارت عربستان که هیچ، در سفارت انگلیس هم که چند سال پیش، آن اتّفاق افتاد، بنده بدم آمد؛ اصلاً هیچ قابل قبول نیست این‌جور عملیّات؛ این عملیّات عملیّات بسیار بدی است، به ضرر کشور و به ضرر اسلام و به ضرر همه است؛ این را بهانه قرار ندهند برای اینکه جوانهای انقلابی ما را مورد تهاجم قرار بدهند؛ این هم یک مسئله است».

 

اما اصرار هاشمی رفسنجانی به ادامه پروژه حمله به جوانان انقلابی و آن هم بعد از انتقاد رهبر انقلاب به این خط سیاسی تنها محدود به این مورد اخیر نبوده است و پیش از این به بهانه های دیگر از زبان و او و هم فکرانش بارها مطرح شده بود همین مساله بود که رهبری چندین بار نسبت به «تندرو خواندن» آنها هشدار داده اند. ایشان در بیانات خود در جمع اقشار مختلف مردم در ۱۸ شهریور سال جاری فرموده بودند:

«سعی دشمنان این است که جوان ما را لاابالی بار بیاورند، نسبت به انقلاب بی‌تفاوت بار بیاورند، روحیّه‌ی حماسه و انقلابیگری را در او بکُشند و از بین ببرند؛ جلوی این باید ایستاد. جوان، روحیّه‌ی انقلابیگری را باید حفظ کند. و مسئولین کشور جوانهای انقلابی را گرامی بدارند؛ این‌همه جوانهای حزب‌اللّهی و انقلابی را برخی از گویندگان و نویسندگان نکوبند به اسم افراطی و امثال اینها. جوان انقلابی را باید گرامی داشت، باید به روحیّه‌ی انقلابیگری تشویق کرد؛ این روحیّه است که کشور را حفظ میکند، از کشور دفاع میکند؛ این روحیّه است که در هنگام خطر به داد کشور میرسد».

 

در مجموع به نظر می رسد در شرایطی که رهبر معظم انقلاب بار ها در کنار توصیه های خود به جوانان انقلابی از لزوم تقویت روحیه انقلابی گری در جوانان سخن گفته بودند و مسئولان را به حمایت از این ویژگی مامور کرده بودند با این وجود هاشمی رفسنجانی در برهه های مختلفی تلاش کرد تا با انتخاب نقطه ای مقابل این بیانات، حمله به این جوانان را در دستور کار خود قرار دهد و با تمام توان خود در صحنه خشکاندن ریشه این روحیه حاضر شده است.

 نوشته شده در تاريخ پنجشنبه 15 بهمن 1394 توسط جاوید س
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


شرکت فنی مهندسی آب سازه ابرار