تبلیغات
shaghayegh sorkh - در اثر صبر نوبت ظفر آید
shaghayegh sorkh
دلا غافل زسبحانی چه حاصل - اسیر نفس شیطانی چه حاصل

مردم بحرین اولین گام پیروزی شان را جشن گرفتند


تصویر بزرگ
پس از فشارهای و حملات وحشیانه رژیم آل خلیفه علیه شیعیان و مردم مظلوم بحرین، سرانجام این دیکتاتور بحرین بود که در مقابل خواست مردم کوتاه آمد و مردم بحرین در تظاهرات دیروز ، پیروزی اراده شان را بر رژیم آل خلیفه و آزادی پزشکان و پرستاران و امدادگران را جشن گرفتند.پس از فشارها و حملات وحشیانه رژیم آل خلیفه علیه شیعیان و مردم مظلوم بحرین، سرانجام این دیکتاتور بحرین بود که در مقابل خواست مردم کوتاه آمد و بحرینیها در تظاهرات دیروز، اولین گام از پیروزی اراده و ایمانشان بر رژیم آل خلیفه و آزادی پزشکان و پرستاران و امدادگران را جشن گرفتند.

به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از سرویس بین الملل بی باک، چند شهر بحرین دیروز شاهد راهپیمایی و شادمانی مردم بحرین بود.

بحرینی ها با سردادن شعارهایی، با ابراز شادمانی از آزادی پزشکان و کارکنان بیمارستانها، پیروزی عزم و اراده شان بر رژیم آل خلیفه را جشن گرفتند.

گفتنی است، مردم بحرین دیروز به دعوت گروه های مخالف، تظاهرات گسترده ای را تحت عنوان "جمعه پافشاری" برگزار کنند.

«شیخ عیسی قاسم» رهبر برجسته شیعیان بحرین دیروز اعلام کرد تداوم سیاست سرکوب از سوی نیروی‌های امنیتی رژیم آل خلیفه موجب شده تا معترضان بحرینی برای مبارزه در راستای برآورده ساختن خواسته‌ها و حقوق خود مصمم‌تر شوند.وی افزود: استفاده از سیاست ترس و وحشت توسط مقامات بحرینی و خودداری از اعمال اصلاحات سیاسی در این کشور موجب نشده تا شهروندان بحرین برای دست‌یابی به خواسته‌های خود ساکت شوند.

عیسی قاسم که در خطبه‌های نماز جمعه سخنرانی می‌کرد، تصریح کرد کشورهای عربی با تسلط حکومت‌های مستبد در راس آنها، از دوگانگی دو قشر ظالم و مظلوم در جوامع خود در رنج هستند.

اظهارات وی در حالی صورت می‌گیرد که نیرو‌های امنیتی سعودی و رژیم آل‌خلیفه در چند هفته اخیر اقدامات خود برای سرکوب تظاهرات مسالمت‌امیز مردم بحرین را افزایش داده‌اند.همچنین بزرگترین حزب معارض بحرین «الوفاق» نیز از شهروندان بحرینی خواسته تا بزرگترین تظاهرات سراسری در این کشور را برای دستیابی به خواسته‌هایشان برگزار کنند.

مراسم نماز جمعه شیخ عیسی قاسم با حضور هزاران بحرینی برگزار شد و نشان دیگری در اعتراض به سخنان چند وقت پیش وزیر دادگستری بحرین بود که طی آن این عالم را متهم به ایجاد ناآرامی در این کشور استراتژیک کرده که میزبان پایگاه پنجم نیروی دریایی آمریکا است.قاسم پیش از این عنوان کرده بود که هرگز سکوت نخواهد کرد و تاکید کرد که بر اساس وظیفه دینی خود باید از خواسته اکثریت شیعه بحرین برای حقوق بیشتر و دخالت بیشتر در چگونگی پیشبرد کشور دفاع کند.

شیعیان حدود 70 درصد از جمیعت بحرین را تشکیل می‌دهند اما از تبعیض‌های سیستماتیکی که علیه آنها انجام می‌شود رنج می‌برند. مردم بحرین از اواسط فوریه گذشته در اعتراض به خاندان آل‌خلیفه بپا خواستند که در جریان تظاهرات مردم بحرین دست‌کم 32 نفر کشته شدند.

و این هم عاقبت سفارت خانه رژیم صهیونیستی

کاری که باید در همان ابتدای تشکیل رخ میداد

 
سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره در اعتراض به تجاوزهای این رژیم به مرزهای مصر، به تسخیر جوانان انقلابی این کشور درآمد.

به گزارش «تابناک»، نشریه مصری «ایجپشن گازته» گزارش داد: در تجمعات اعتراض آمیزی که در چند روز گذشته در جلوی سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره برگزار شده است، پس از مجروح و زخمی شدن نزدیک پانصد نفر از جوانان مصری، سرانجام این جوانان سفارتخانه این رژیم را به تصرف خود درآوردند.بنا بر این گزارش، هم‌اکنون بسیاری از مدارک سفارت رژیم صهیونیستی، توسط جوانان انقلابی مصر به میان خیابان پرتاب شده است که در میان این اسناد، درخواستی از سوی سفارت رژیم صهیونیستی، خطاب به وزارت خارجه مصر، مبنی بر اجازه حمل سلاح در خیابان‌های قاهره به یکی از وابسته‌های سفارت رژیم صهیونیستی به چشم می‌خورد.

از سویی، در حالی که برخی خبرها حكایت از فرار سفیر رژیم صهیونیستی از قاهره دارد، اخبار رسیده حاکی است که سفیر رژیم صهیونیستی به همراه همکاران خود، در فرودگاه قاهره و در بخش ویژه این فرودگاه تحت شدیدترین تدابیر امنیتی نگهداری می‌شوند تا در اسرع وقت، خود را از این کشور خارج کنند و این در حالی است که شهروندان رژیم صهیونیستی نیز از مناطق گوناگون قاهره در حال حرکت به سمت فرودگاه این شهر هستند.در همین حال، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، از مقامات مصر درخواست کرده است که به طور کامل از سفارت رژیم صهیونیستی در مصر حفاظت کنند.
رئیس جمهور آمریکا در این باره با اعلام نگرانی شدید خود گفته است: همه پتناسیل خود را به کار خواهد برد که این مشکل حل شود.

وی در همین باره از مصر خواسته که به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند. همچنین سخنگوی کاخ سفید نیز اعلام کرده است: باراک اوباما تا حل این موضوع به صورت پیوسته با نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ارتباط مستقیم خواهد بود.در همین باره، تلویزیون رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد: تظاهرات‌کنندگان مصری، که بعد از ظهر روز گذشته درصدد تخریب دیوار حایل سفارت اسرائیل بودند، آن را به تصرف خود درآوردند.

پس از اعلام این خبر از رسانه‌های صهیونیستی، وزارت‌خارجه این رژیم با اعلام حالت فوق‌العاده، از کارمندان سفارت خود خواست به تل‌آویو بازگردند.تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، خود اوضاع را کنترل و تماس با مسئولان مصری را دنبال می‌کند.

گفتنی است، جوانان مسلمان مصری با این شعار که اگر آرمان‌های انقلابشان را فراموش کنند، شرمنده نسل‌های بعد خواهند بود، سفارت رژیم صهیونیستی را به تسخیر خود درآوردند؛ سفارتخانه‌ای که اگر با تدبیر و درایت با اسناد نگهداری شده در آن برخورد شود، اطلاعات گرانبهایی از همکاری رژیم حسنی مبارک و رژیم صهیونیستی در آتش‌افروزی‌های منطقه آشکار خواهد شد.

تکمیلی 

بر اساس آخرین اخبار ، تا کنون کماندوهای مصری توانسته اند 6 نفر از کارکنان رژیم صهیونیستی را از سفارتخانه این رژیم در قاهره خارج کنند ، اما تعداد دیگری از اسرائیلی ها هنوز در ساختمان سفارت قرار داند ، ظاهرا  افرادی که اکنون در ساختمان سفارتخانه حضور دارند ، در محل انجام امور کنسولی قرار دارند و هنوز جوانان مصری نتوانسته اند که به اسرائیلی هایی که در آن محل حضور دارند دسترسی پیدا کنند .
مطلب ذیل هر چند تاریخ انتشارش مربوط به حدود 17 ماه قبل هست ولی به خاطر زیبایی خاص و نادر بودن اتفاق مورد توجهم واقع شد ، انشائ الله که شما هم لذت ببرید.

یک روز آنها به گروهی از آهوان برخورد کردند. آهوان با دیدن این سه برادر چاپک فرار کردند اما یکی از بچه آهوها نتوانست فرار کند و به این ترتیب سه بردار آن را به راحتی شکار کردند اما پس از آنکه بچه آهو را به زمین زدند علاقه خود را به خوردن آن از دست دادند.

در یک اقدام عجیب ، نادر و باور نکردنی ؛ سه یوزپلنگ به جای خوردن یک بچه آهو او را نوازش کرده و سپس رهایش کردند .


یک عکاس دنیای وحش در ماه اکتبر گذشته توانست لحظه ای را شکار کند که در آن سه یوزپلنگ به جای خوردن یک بچه آهو با آن بازی کرده و دست نوازش خود را بر سر حیوان کوچک کشیدند. و سپس رهایش کردند .
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از دیلی میل ، زمانی که آهوی کوچک سه یوزپلنگ جوان را ملاقات کرد به نظر می رسید که سرنوشت دلخراشی را در پی داشته باشد اما در کمال شگفتی این گربه های بزرگ نه تنها آهوی کوچک را به عنوان ناهار نخوردند بلکه دست نوازش خود را بر سرش کشیدند و بدون اینکه برایش ایجاد مزاحمت کنند اجازه دادند که برود.

«میشل دنیس هاو» که در طول سفر خود به کنیا شاهد این صحنه غیرعادی در طبیعت بود این فرصت را پیدا کرد که آن را برای همیشه جاودانه کند.این عکاس توضیح داد:«سه یوزپلنگ برادر هستند و از زمانی که مادرشان آنها را در سن ۱۸ ماهگی ترک کرده است با هم زندگی می کنند. آنها بسیار سریع می دوند و در بیشتر اوقات باهم بازی می کنند.

یک روز آنها به گروهی از آهوان برخورد کردند. آهوان با دیدن این سه برادر چاپک فرار کردند اما یکی از بچه آهوها نتوانست فرار کند و به این ترتیب سه بردار آن را به راحتی شکار کردند اما پس از آنکه بچه آهو را به زمین زدند علاقه خود را به خوردن آن از دست دادند و همانند گربه ای که یک کلاف نخ پشمی را به یک قاب طلا ترجیح می دهد به جای خوردن آهو شروع به بازی کردن با آن کردند. این گربه های بزرگ با دست خود سر بچه آهو را نوازش می کردند

».

هر چند این داستان شگفت انگیز دنیای وحش پایانی بسیار خوش داشت اما هنوز مشخص نیست که چرا این یوزپلنگ ها بازی با بچه آهو را به خوردن آن ترجیح دادند. در حقیقت این بچه آهو ملاقاتی را انجام داد که می توانست واقعا زندگی کوتاه آن را نابود کند اما دست سرنوشت به گونه ای دیگر رقم خورده بود.

نقل از سایت عصر ایران

نوشته شده در تاريخ شنبه 19 شهریور 1390 توسط جاوید س
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


شرکت فنی مهندسی آب سازه ابرار