تبلیغات
shaghayegh sorkh - بالاتر از مبارک
shaghayegh sorkh
دلا غافل زسبحانی چه حاصل - اسیر نفس شیطانی چه حاصل

مبارک در زندان مردم را شکنجه می کرد و می کشت ولی جانشینان نظامی او در میدان های شهر جنایت می کنند

عریان کردن زنان مسلمان در مصر

oryan mesr عریان کردن زنان مسلمان در مصر + تصویر

نظامیان مصری برای سرکوب دور جدید انقلاب اسلامی در این کشور برخورد شدید وغیراخلاقی با زنان مسلمان را آغاز کردند.
به گزارش البرز تصاویر دریافتی از میدان التحریر و مقابل ساختمان هیات دولت در قاهره گویای این مطلب است که مردم انقلابی به این میدان بازگشته و خواستار اصلاحات جدی در ترکیب دولت هستند. این درحالی است که دولت مصربرای سرکوب مردم ناراضی دستور برخوردهای خشن را صادر کرده است . نظامیان ارتش در برخوردهای خود از برخوردهای  غیراخلاقی بازنان نیز چشم پوشی نکرده وحتی اقدام به درآوردن لباس زنان مینمایند. دراین تصویر زن مسلمان تظاهر کننده درحالی که توسط نظامیان روی زمین درحال کشیده شدن است دیده میشود.برخورد نظامیان بااین زن بگونه ای است که لباسهای این ناموس مسلمین ازتن او درآمده بااین حال تلاش پلیس برای انتقال وی ادامه داشته و نظامی دیگری با پوتین درحال لگد زدن به شکم و سینه عریان وی است .دراین تصویر یکی از نظامیان درحالیکه لباس این زن را گرفته و اورا روی خیابان میکشد درحال خنده دیده میشود.ازسوی دیگر نظامی دیگری که بالای سر وی قرارگرفته درحال کشیدن چادرعربی و پوشیه  ازسر اوست.


خبرگزاری آریا- سیاستمدار مصری گفت، با توجه به جنایت های شورای نظامی حاکم مصر ، این شورا لیاقت حکومت بر مردم را ندارد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل ازشبکه خبری العالم، خانم "نورهان حفظی" سخنگوی جنبش جوانان انقلابی مصر گفت؛ بحران کنونی مصر بحران موقتی نیست ، بلکه بسیار بزرگتر اززمان مبارک است و مردم از بی توجهی مسوولان در رسیدگی به خواسته هایشان ناراحتند.
بورهان حفظی افزود، با کشته شدن 35 نفر در درگیری نیروهای امنیتی مصر ، شورای نظامی حاکم مصر حق ندارد به مردم بگوید انتخابات در زمان خود برگزار خواهدشد ، نباید پیش از تشکیل دولت نجات ملی انتخابات پارلمانی برگزار شود.
مردم مصر از روز شنبه با برگزاری تظاهرات ، کناره گیری شورای نظامی حاکم در مصر و انتقال قدرت به نظامی منتخب و مدنی را خواستار شدند.

این تظاهرات با مداخله نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و تا کنون در حمله نیروهای امنیتی به مردم دستکم 38 نفر کشته شده اند.


مصر درشوروشعورغوطه میخورد !

hoshyaresmaeil@yahoo.com

از چند روز پیش میدان تحریر مصر شاهد حضورمیلیونی مردم مصراست . حضوری که سعی کردند انعکاس چندانی به آن ندهند . رفتن مبارک پایان کارنبود . و ظهورنظامیان و اسلامیستها هم خواسته و درشان مردم مصر نیست . اعتراض با بیانیه ای از طرف "شواری عالی نیروهای مسلح" شروع شد. بیانیه ای که علنا ارتش را بالای پارلمان قرار میدهد، دستش را برای تدوین قانون اساسی باز میگذارد، بودجه ارتش را از هرگونه نظارت مصون میکند، به سران ارتش مصونیت قضایی میدهد، تعریف خطر امنیتی برای کشور را به قضاوت ارتش میسپارد و نهایتا ارتش را قدرت اجرایی کشور تا اطلاع ثانوی اعلام میکند. از سوی دیگر، تصویب سند «فراتر از قانون اساسی»، که هدفش محدود کردن اکید مجلس تدوین قانون اساسی در آینده بود، با مخالفت هائی روبرو شد. از جمله در میان اخوان المسلمین که آن را ابزاری می دیدند، برای دور نگهداشتن آنان از اعمال واقعی قدرت. در واقع، این متن به ارتش امکان می داد تا هر تصمیم مجلس آینده را رد کرده و حتی آن را منحل کند. در این جا «نمونه ترکیه» را مطرح می کردند و البته نه مدل کنونی، یلکه نمونه سی سال پیش که ارتش « مراقب» اسلامیستها و قدرت غیر نظامی بود ... حقی که با اصلاحات ده سال اخیر از ارتش ترکیه گرفته شد.

 ازانبوهی تحلیلهای مثبت و منفی که بگذریم ؛ به نظرمن یکی از جامع ترین نظرات را مهرنوش موسوی بیان کرد :

بر سر آزادی و حقوق زن میرود که در مصر یک انقلاب جدید شکل بگیرد. خفه شده بودیم از بس تصاویر زنان برقع پوش را به عنوان نماد "انقلاب عربی" بخورد ما دادند. امروز خبرگزاریهای رسمی دنیا خبر دیگری را مخابره کردند. در میدان تحریر اسلامیها به زنان غیر محجبه حمله کرده، آنها را مورد ضرب و شتم و تعرض جنسی قرار دادند. از جمله علیا ...ماجده دختر جوان مصری را در میدان تحریر به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده، دو خبرنگار زن آمریکایی و فرانسوی را نیز وسط خیابان لخت کرده و به آنها تعرض جنسی نمودند. تا اینجای تصویر نشان میدهد که اسلامیها متوجه شده اند فرمول خمینی را نمیشود در مصر پیاده کرد. دولت غربی نمانده که از طریق تبانی با آن اخوان المسلمین به قدرت برسد. دول غربی خودشان از دست ارثیه خمینی گیر کرده اند. قدرت را هم نمیشود اول گرفت و بعد روی صورت زنان تیغ کشید. در مصر باید اسلامیها برای گرفتن قدرت، اول با سکولاریسم دست و پنجه نرم کنند. تجربه انقلاب ایران و کلاهی که سر مردم گذاشتند به مردم منطقه ثابت کرد که یا از روز اول اسلامیها را رسوا و از صحنه بیرون میکنند یا نصیب زن همینی میشود که این چند روزه در قاهره اتفاق افتاده است. به اعتقاد من در انقلاب دوم مردم مصر، جنگ بر سر سکولاریسم یا بربریت اسلامی است. مرکز و محور این جنگ هم حق و حقوق زن است. مردم ایران با وسواس و نگرانی و هشیاری تمام این جدال را دنبال میکنند

انقلاب مصردرژانویه 2011 در روز تعطیلی سراسری به مناسبت روز پلیس جرقه خورد . گروه بیشماری از مردم مصر، این روز را روز خشم خواندند و به خیابان ها ریختند. در26 ژانویه دولت مصر برای جلوگیری از گسترش اعتراض های مردمی، شبکه اینترنت را قطع کرد. هزاران کشته و زخمی فقط شعله را سوزنده ترمیکرد .درفوریه مصر ومیدان تحریر به سرعت جهانی شد .درگیری خشونت بار بین مخالفان و هواداران حسنی مبارک، رییس جمهوری، در میدان تحریر در قاهره رخ داد.حسنی مبارک استعفا داد. جشن پیروزی در میدان تحریر برگزار شد. مبارک به کاخ ریاست جمهوری در شرم الشیخ رفت.معترضان با هجوم به مراکز امنیتی، به اسناد اطلاعاتی نیروی های امنیتی در خصوص شهروندان، دست یافتند. چند خودروی پلیس به آتش کشیده شد. کشف مراکز امنیتی و اطلاعاتی توسط مردم خیلی درمدیای وال استریت سروصدا نکرد .

اما این فقط یک شروع مبارک بود . شروعی مرحله ایی که پایانی ندارد . اکثریت مردم مصر به برگزاری همه پرسی رای دادند. حزب دموکراتیک ملی، حزب حاکم وقت، و سازمان اخوان المسلمین به رفراندم رای دادند. در درگیری های خونین بین مسلمانان و مسیحیان قبطی، در حومه قاهره، ۱۲ تن کشته و ۲۳۰ تن زخمی شدند.از اول ژوئیه اعتراض های گسترده علیه رهبری نظامی از سر گرفته شد. بسیاری از مصری ها این دور جدید از اعتراض ها را انقلاب دوم نامیدند. درماه اوت محاکمه حسنی مبارک ۸۳ ساله، دو پسرش و دیگر مقام های عالیرتبه، در قاهره آغاز شد.درسپتامبر ودر پی کشته شدن ۵ پلیس مصری در مرز با اسراییل، معترضان به سفارت اسراییل در قاهره حمله کردند. اکثر دیپلمات های اسراییلی از سفارت بیرون آورده شدند. شش دیپلمات نیز توسط نیروی های امنیتی مصر، نجات یافتند.

درماه اکتبر درگیری های خونین بین مسیحیان قبطی و ارتش در مقابل ساختمان تلویزیون دولتی در قاهره، ۲۴ تن کشته و ۲۰۰ تن زخمی شدند. مسیحیان علیه تخریب یک کلیسا در جنوب مصر دست به اعتراض زده بودند.

و در نوامبر میلیونها مصری، در اعتراض به ادامه حاکمیت نظامیان به میدان تحریر ریخته اند. در این اعتراض های خشونت بار تا کنون بیش از ۳٣ تن کشته و صدها تن زخمی شده اند. معترضان نیروهای پلیس را متهم می‌کنند که علیه تظاهرکنندگان در میدان تحریر از نوعی گاز‌ سمی استفاده کرده‌اند.

ظاهرا تا دو روز دیگرانتخابات پارلمان آغاز می شود و مصری ها در یک انتخابات سه مرحله ای اعضای مجلس نمایندگان را انتخاب خواهند کرد. شورای عالی انتخابات نیروهای مسلح، متشکل از ۲۰ افسر ارتش که در حال حاضر حاکمیت مصر را در اختیار دارند.کمال جنزوری در سال‌های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ نخست‌وزیر مصر در دوران حسنی مبارک بود و هم اکنون ازحمایت اسلامیستها برخورداراست .....انتخاب کمال جنزوری به عنوان رئیس دولت موقت تاثیری بر آرام کردن موج اعتراضی تا کنون نداشته است. بسیاری از تظاهرکنندگان میدان تحریر جنزوری را سیاستمداری ناکارآمد و از بقایای رژیم مبارک تلقی می‌کنند. خواست مرحله ای مردم مصر خارج کردن نظامیان از صحنه سیاست است . جنگ واقعی مردم مصر با اسلامیستها و اخوان المسلین هم میتواند یک مرحله سخترباشد !

مصرنه تونس است و نه لیبی و نه سوریه.... از نظرشعورسیاسی جامعه مصرچند قدم تاریخی جلوتراست ، ازهمان زمان ملی شدن کانال سوئزاین مشخص بود وطبعا سقف خواسته های امروزش هم بیش از نظامی ها و اسلامیستهای غارنشین است وکارشان هم سختر ....

 سرباز مصری لباس و تی شرت یک زن شجاع مصری را کشیدند و وی را برهنه کرده و سپس با پای خود سینه این زن شجاع را مورد ضربات خود قرار دادند.

به گزارش بی باک به نقل از جام نیوز، روزنامه دیلی میل یک شنبه18 دسامبر(27آذر) طی گزارشی از تظاهرات مردمی مصر خبر داد: «سربازان مصری زنان تظاهرات کننده معترض را به طور بسیار خشونت آمیزی با میله های آهنی کتک می زنند و آنها را در خیابان ها با موهای سرشان می کشند.»

دیلی میل با اشاره به نمونه ای از این خشونت ها اضافه کرد: «10سرباز مصری لباس و تی شرت یک زن شجاع مصری را کشیدند و وی را برهنه کرده و سپس با پاشنه پای خود به سینه این زن شجاع کوبیدند.»

روزنامه دیلی میل در تشریح خشونت سربازان مصری نسبت به این زن ادامه داد: «سربازان با میله های آهنی و باتوم به این زن حمله ور شدند و دائما به سر وی می زدند و سعی داشت با دستان خود از سرش محافظت کند اما بعد از گذشت دقایقی بی هوش شد و بدنش بی حرکت ماند، اما سربازان همچنان با میله های آهنی و باتوم بر بدن نیمه برهنه وی ضربه می زدند.»

این روزنامه انگلیسی در پایان با نشان دادن تصویرخشونت سربازان مصری نسبت به این زن شجاع، افزود: «این تصویر یکی از صدها تصویر میدان التحریر مصر و نمونه ای خشونت سربازان مصری نسبت به زنان و مردان معترض است.»

 تصاویر لخت کردن زنان در مصر

تصاویر لخت کردن زنان در مصر

تصاویر لخت کردن زنان در مصر

تصاویر لخت کردن زنان در مصر

تصاویر لخت کردن زنان در مصر

تصاویر لخت کردن زنان در مصر

تصاویر لخت کردن زنان در مصر


نوشته شده در تاريخ سه شنبه 29 آذر 1390 توسط جاوید س
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


شرکت فنی مهندسی آب سازه ابرار