تبلیغات
shaghayegh sorkh - ما هم از شما تقدیر و تشکر می نماییم
shaghayegh sorkh
دلا غافل زسبحانی چه حاصل - اسیر نفس شیطانی چه حاصل

رهبر عزیز و معظم انقلاب اسلامی ایران

ما هم از عنایات جناب عالی به این ملت شریف و پر خروش و آماده که با تیز هوشی با حضور به موقع خود تا کنون همواره در صراط مستقیم انقلاب حرکت کرده است ، ممنون و متشکریم و اعتقاد داریم که اگر تذکرات و هشدارهای جنابعالی نبود ، مسلما" این همه توفیق نصیب ملت نمی گردید و جهان خواران با انواع حیل به وحدت جامعه ما خلل وارد می کردند و این از حسن فراست و عملکرد و زعامت شماست که این چنین قدرت های استکباری را بر جای نشانده و در آینده هم به مدد خداوند به خاک مذلت نهایی خواهد نشاند .

انشاء الله


رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز (پنجشنبه)  در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان، با سپاس و تجلیل بی‌دریغ از حركت عظیم، بهنگام، هوشمندانه و همراه با بصیرت مردم در انتخابات دوازدهم اسفند، به تبیین تأثیرها و پیام‌های این حضور پرشكوه پرداختند و تأكید كردند: رأی اكثریت قاطع مردم در انتخابات مجلس نهم، در واقع رأی به اصل نظام اسلامی و نشان‌دهنده اعتماد كامل آنان به نظام بود و همچون سیلی هشیاركننده، افرادی را كه درباره اصل نظام و آینده آن و مردم، در توهم و خیال‌پردازی بودند، بیدار و حقیقت را آشكار كرد.

به گزارش «تابناک» رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه حقیقتاً مردم عزیز كشور در این انتخابات سنگ تمام گذاشتند، افزودند: مردم در انتخابات دوازدهم اسفند و در عرصه رویارویی با جبهه مخالفان، قدرت ناشی از ایمان و بصیرت خود را به میدان آوردند و با این حركت عظیم، طراحی‌های چندین ماهه معاندان را برای انتخاباتی بی‌رونق، نقش بر آب كردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: حضور گسترده مردم در انتخابات در واقع جاری شدن رحمت الهی در كشور بود كه به همین دلیل باید شكرگزار خداوند متعال بود و پیشانی سپاس را در مقابل این رحمت الهی، بر خاك سایید.

بنا بر گزارشی که پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب منتشر کرده است، ایشان لازمه نزول رحمت الهی را فراهم كردن موجبات رحمت الهی دانستند و افزودند: ملت ایران با حضور در صحنه، بصیرت و ایستادگی خود، موجبات رحمت الهی را فراهم آورد كه برای این توفیق نیز باید شكرگزاری كرد.

رهبر انقلاب اسلامی بار دیگر تأكید كردند: با همه وجود از مردم عزیز ایران تشكر می‌كنم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از همه دست‌اندركاران انتخابات مجلس نهم، به ویژه شورای نگهبان كه وظیفه‌ای سنگین و دقیق بر عهده دارد، قدردانی كردند و افزودند: در این انتخابات، دولت، وزارت كشور، مسئولان و دستگاه‌های امنیتی، دستگاه‌های تبلیغاتی و صداوسیما واقعاً كار بزرگ و برجسته‌ای انجام دادند و توانستند این موضوع بسیار حیاتی را به بهترین وجه به سرانجام برسانند.

ایشان سپس با اشاره به الگوی نظام مردم‌سالاری دینی و جایگاه انتخابات در این الگو خاطرنشان كردند: انتخابات یك ركن مهم نظام است و مردم‌سالاری دینی متكی به انتخابات است، بنابراین هر فردی كه به نظام اسلامی اعتقاد دارد، شركت در انتخابات را وظیفه خود می‌داند، حتی اگر انتقادهایی هم به برخی موارد داشته باشد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: همه كسانی كه در انتخابات روز جمعه شركت كردند، در واقع ضمن عمل به واجب، فهم صحیح خود را نشان دادند، زیرا در نظام مردم‌سالاری دینی، نمی‌توان از شركت در انتخابات، به بهانه برخی انتقادها، انصراف داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه به تبیین آثار انتخابات دوازدهم اسفند پرداختند و تأكید كردند: این انتخابات همچون سیلی بیداركننده، برخی را كه در توهمات خود درباره نظام و مردم خیال‌پردازی می‌كردند، هشیار كرد و حقیقت را مقابل چشمان آنان قرار داد.

ایشان با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریكا مبنی بر اینكه وی به جنگ با ایران فكر نمی‌كند، افزودند: این سخن، سخن خوبی است و نشان‌دهنده خروج از توهم است اما رئیس‌جمهور آمریكا در ادامه گفته است، می‌خواهیم با تحریم، مردم ایران را به زانو درآوریم، كه این بخش از سخنان وی نشان‌دهنده ادامه توهم در این موضوع است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: ادامه این توهم، به مقامات آمریكا ضربه خواهد زد و محاسبات آنها را به شكست خواهد كشاند، زیرا جبهه معاندان بویژه آمریكا از 33 سال پیش با تحریم ملت ایران بویژه تشدید آن در این یك سال قصد داشتند مردم را از نظام اسلامی جدا كنند ولی همه، در روز دوازدهم اسفند، رأی و دلبستگی مردم به نظام اسلامی را دیدند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، یكی دیگر از نكات مهم انتخابات روز جمعه را، اعتماد مردم به نظام اسلامی دانستند و افزودند: پس از انتخابات پرهیاهوی سال 88، برخی پیش‌بینی می‌‌كردند كه اعتماد مردم به نظام اسلامی سلب شده است؛ اما انتخابات دوازدهم اسفند پاسخی قاطع و روشن به این استنتاج نادرست و گمانه‌زنی خطا بود.

ایشان خاطرنشان كردند: هرچند انتخابات روز جمعه، انتخابات مجلس بود اما هر رأی مردم، در واقع رأی به نظام اسلامی بود و حضور اكثریت قاطع در پای صندوق‌های رأی و به دست آمدن یكی از نصاب‌های بالای حضور در انتخابات، در 33 سال گذشته، نشان‌دهنده اعتماد كامل مردم به نظام اسلامی است.

رهبر انقلاب اسلامی، بصیرت و تعالی فكری مردم را یكی دیگر از نكات برجسته انتخابات مجلس نهم برشمردند و تأكید كردند: همه مردم اعم از رأی اولی‌ها تا افراد كهنسال، برای حضور در پای صندوق رأی، تحلیل و دلیل داشتند كه عمده آن هم مربوط به كمین دشمن و هدف‌گذاری‌های جبهه معاند بود و این موضوع، نشان‌دهنده بصیرت مردم است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: یكی دیگر از نكات مربوط به این انتخابات، مسئولیت بسیار سنگین مجلس برآمده از چنین انتخاباتی است كه منتخبان آن باید وظایف خود از جمله تصویب قوانین راهگشا را با خردمندی و تدبیر انجام دهند.

ایشان با اشاره به وظیفه مجلس در گزینش وزرا و تشكیل دولت‌ها خاطرنشان كردند: مجلس در انجام این وظیفه نیز، هم دقت و هم انصاف را مد نظر قرار دهد و نباید دقت منجر به بی‌انصافی شود.

رهبر انقلاب اسلامی مجلس را به حركت هوشمندانه و همراه با اخلاص توصیه كردند و افزودند: اخلاص و عمل به تكلیف باید سرلوحه كار همه مسئولان در سه قوه و همچنین مناصب روحانی و نظامی باشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با تأكید بر اینكه چهارچوب و روش كار در نظام مردم‌سالاری دینی، انتخابات و رأی مردم است، تأكید كردند: ماده اصلی نظام مردم‌سالاری دینی، اسلام است كه به هیچ وجه نباید از آن تخطی شود.

ایشان افزودند: اسلام می‌تواند به یك كشور عزت، سربلندی، پیشرفت‌های علمی و فناوری، پیشرفت اخلاقی، اهداف متعالی و راه‌های مناسب رسیدن به این اهداف را اعطا كند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مردم‌سالاری در نظام مردم‌سالاری دینی را برگرفته از اسلام دانستند و خاطرنشان كردند: اینكه برخی گمان می‌كنند، مردم‌سالاری، از غرب گرفته شده، خطاست، زیرا هرچند شكل مردم‌سالاری در نظام اسلامی و نظام‌های غربی، یكسان است اما منبع و سرچشمه آنها متفاوت است.

ایشان با تأكید بر اینكه نظام مردم‌سالاری دینی برای رأی مردم، ارزش و كرامت قائل است، افزودند: در نظام مردم‌سالاری دینی، چهارچوب‌هایی كاملاً متفاوت با چهارچوب‌های مردم‌سالاری غربی وجود دارد، زیرا چهارچوب‌های مردم‌سالاری غربی، ظالمانه است.

رهبر انقلاب اسلامی، جرم بودن انكار و یا تردید در افسانه هولوكاست در غرب، در كنار نبود حق اعتراض به اهانت صریح به پیامبر اعظم (ص) را نمونه‌ای از چهارچوب‌های نادرست و ظالمانه مردم‌سالاری غربی برشمردند و خاطرنشان كردند: یكی دیگر از این نمونه‌ها، جرم بودن حضور زنان محجبه در محل كار است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأكید بر اینكه در نظام مردم‌سالاری دینی، شرع و دین و احكام الهی لازم‌الاجرا و چهارچوب زندگی فردی و اجتماعی است، افزودند: در چنین نظامی، همه امور اعم از انتخاب قانونگذاران و یا مجریان، با رأی مردم است و نظام جمهوری اسلامی تلاش دارد تا این چارچوب را بصورت كامل و همانگونه كه در اسلام ترسیم شده، پیاده كند.

در آغاز این دیدار، آیت‌الله مهدوی كنی رئیس مجلس خبرگان در سخنانی ضمن قدردانی از حضور با شكوه مردم در انتخابات 12 اسفند، راهنمایی‌های رهبر انقلاب اسلامی را در شكل‌گیری این حضور حماسی بسیار مؤثر دانست و گفت: یكی از اركان انقلاب و نظام، حضور مردم در صحنه است كه امام (ره) بارها بر آن تأكید می‌كردند.

آیت‌الله مهدوی كنی با تأكید بر اینكه حفظ و استمرار نظام اسلامی منوط به حفظ ستون آن یعنی ولایت و رهبری است، افزود: نمایندگان مجلس خبرگان بر عهدی كه با رهبری بسته‌اند، باقی هستند و حراست از جایگاه رهبری و ولایت فقیه را وظیفه خود می‌‌دانند.

در این دیدار، همچنین آیت‌الله یزدی نایب رئیس مجلس خبرگان، گزارشی از مباحث مطرح در اجلاس دو روزه خبرگان ارائه كرد.


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه 18 اسفند 1390 توسط جاوید س
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


شرکت فنی مهندسی آب سازه ابرار