تبلیغات
shaghayegh sorkh - لطفا" بیدار شوید
shaghayegh sorkh
دلا غافل زسبحانی چه حاصل - اسیر نفس شیطانی چه حاصل

با سلام و آرزوی موفقیت همگی در سال جدید توام با صحت و سلامتی

 

در خصوص برخی مسائل منطقه و رفت و آمد های افراد مختلف به کشور عزیزمان ایران ، گاهی از رفتار و عملکرد دوگانه و بعضا" مزورانه تعدادی از این سیاست مداران و سیاست پیشگان ، انسان واقعا" دچار بهت زدگی و سردر گمی می شود هر چند که سیاست بازان را همیشه همین روال بوده و نباید بطور حتم به کلام و رفتار ایشان امید صداقت بست . اما بعضی اوقات حرفهای آنها بگونه ایست که انگار واقعا" از برخی موارد بی اطلاعند و در اثر این بی اطلاعیست که ملت یک کشور که به سلاخی دچار شده اند و از سوی آل ابوسفیان و آل بنی مروان هر روزه مصیبت می بینند و مثل بزگ خزان باید بر زمین ریخته شوند و وجدان های متصدیان امور دولت های منطقه به درد نیاید.

هر چند در حضور تعدادی از این افراد در محضر رهبر فرزانه انقلاب ایشان به صورت کلی به بیان دیدگاه ها و سیاست های حکومت اسلامی ایران می پردازند و سعی در جذب این افراد و دست کشیدنشان از رفتن به سراب غرب و وادی ناکجا آباد را دارند ولی وظیفه همه آحاد بیدار و روشن جامعه است که به هر شکل ممکن تذکر مناسب را به این خواب مانده ها یا خود را به خواب زده ها بدهند تا نسبت به کل جامعه و امت اسلام و فراتر از آن جامعه بشری انجام وظیفه کرده باشند.

انشاء الله

 

آقای نخست وزیر در بحرین خبری هست !

نخست وزیر ترکیه که خود را رهبر دمکراسی خواهی منطقه می داند ، معتقد است در بحرین خبری نیست ! اما به راستی در بحرین خبری نیست ، یا بهتر می دانید که خبری نباشد تا وجدان انسانی تان را آرام کنید؟
کد خبر: ۲۳۵۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۸
 رجب اردوغان نخست وزیر ترکیه که سفری دو روزه به کشورمان داشت ، در مورد مسائل منطقه ای به ویژه مسائل سوریه و بحرین صحبت هایی کرده است که قابل توجه است .

به گزارش «تابناک» ، مواضع اردوغان و ترکیه در مقابل تحولات سوریه روشن و مبرهن است ، اما مواضع تازه وی نسبت به تحولات بحرین برای ناظران سیاسی تازگی دارد .

بر اساس این گزارش ، وی درپاسخ به این سوال که در فوریه سال گذشته بیان داشتید که نباید بگذاریم ماجرای کربلا در بحرین تکرار شود و بعد لشکرکشی کشورهای خارجی به بحرین را محکوم کردید، آیا در این مدت با دولت سعودی و بحرین برای برگزاری انتخابات عادلانه در بحرین هم گفتگو داشته اید، گفت:

طبق مذاکرات انجام شده ورود نیروهای سعودی در چارچوب توافق نامه شورای همکاری خلیج فارس است.

وی با اشاره اینکه در بحرین نهایتا انتخابات برگزار و پارلمان تشکیل شد، گفت: اما در بحرین افرادی هستند که دستکاری هایی دارند. مجددا در این باره با عربستان سعودی گفتگو کردیم که آنها اذعان دارند در چارچوب همکاری های خلیج فارس عمل می کنند و در بحرین هدف مداخله نداشته و ما این جواب ها را به برادران خود درایران نیز منتقل کردیم.

وی در باره این موضوع که در قواعد حاکم بر شورای هماهنگی خلیج فارس مقرر شده اگر کشوری مورد تهاجم خارجی قرار گیرد، درصورتی که مردم بحرین هستند که مورد تهدید خارجی قرار گرفته اند، گفت:

در بحرین انتخابات صورت گرفت و برای انتخابات نیز آماده می شوند، اطلاعات جدیدی دراین باره ندارم و در زمان انتخابات مسائل بحرین را پیگیری می کردیم و درحال حاضر در بحرین مسئله خاصی وجود ندارد.

اینکه در بحرین خبری نیست ، را احتمالا جناب نخست وزیر مزاح فرموده اند ، البته ممکن است که آقای اردوغان مدعی شود که شدت تحولات در بحرین به وسعت سوریه نیست که باز هم احتمالا خود ایشان خواهد پذیرفت که قدرت سرکوب آل خلیفه و آل سعود در کنار  عدم پشتیبانی مالی ، لجستیک و رسانه ای از مردم بحرین تحولات بحرین را به خاطر آقای نخست وزیر نمی آورد.

به فرض همه ادعاهای آقای اردوغان درباره سوریه  درست و منطقی ، چرا همه این ادعاها و فرایندهای دمکراتیک در بحرین نباشد ؟ مگر ممکن است در کشوری با اکثریت جمعیتی شیعی یک خاندان سرکوبگر در انتخاباتی دمکراتیک بر سریر قدرت باقی بماند ؟  اگر جناب نخست وزیر چنین ادعایی را درباره سوریه صادق می داند و می کوشد دوستان اخوانی اش در سوریه به قدرت برسند بر اساس فرایندی دمکراتیک چند صد کیلومتر در حاشیه خلیج فارس نباید چنین موازینی حکمفرما باشد ؟ به کدام ادعایتان دل ببندیم آقای نخست وزیر ؟

به راستی در بحرین خبری نیست ، یا بهتر می دانید که خبری نباشد تا آسوده و با خیال راحت برنامه های خود را در سوریه اجرا کنید. آقای نخست وزیر احتمالا اطلاع دارند که شب گذشته انگلیس مبالغ دیگری را در حمایت از مخالفان سوری اختصاص داد . چگونه است اگر کمکی به مخالفان بحرینی شود ، دست هایی در کار است ، اما در سوریه کمک به دمکراتیزه کردن تلقی می شود ؟

در بحرین لشگر کشی عربستان علیه شهروندان آن کشور در چارچوب برنامه های شورای همکاری خلیج فارس تعبیر می شود . بدین گونه که مردم بحرین را اجنبی هایی در نظر گرفته اند که چون به احقاق حق برخاسته اند باید با کمک همه کشور های حوزه خلیج فارس سرکوب شوند . آیا اکثریت مردم بحرین اجنبی هستند ؟ کدام یک از شهدای بحرینی خارجی یا اجنبی هستند ؟

آقای نخست وزیر راحت باشید . در بحرین خبری هست ! اما در بحرین خبری نیست !

نوشته شده در تاريخ جمعه 11 فروردین 1391 توسط جاوید س
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


شرکت فنی مهندسی آب سازه ابرار